Від шквалів і гроз до посухи: якою буде погода в липні 2019 року

  • 02.07.2019, 20:53
  • 573

Другий місяць літа вчора відзначив свій прихід до України поверненням 30-градусної спеки, але вже сьогодні температура знизиться до комфортних +25- 27, і подекуди пройдуть дощі. Загалом, за прогнозами Укргідрометцентру, «маківка літа» збереже статус найтеплішого місяця року, хоча погода очікується нестійкою: то грози зі шквалами, то виснажлива посуха.

Про це повідомляє «Сегодня».

Фахівці Укргідрометцентру кажуть, що середньомісячна температура в липні становитиме +20−24,5 градуса, що на 1,1−2,5 градуса вище багаторічних значень. У західних та північних регіонах буде прохолодніше, в центральних, південних і східних — спекотніше. Так, якщо на Буковині, Хмельниччині, Тернопільщині, Волині, Поліссі липнева погода виявиться досить комфортною і до +30 вдень стовпчик термометра підніматиметься рідко, то на Київщині, Черкащині та Полтавщині в середині і наприкінці місяця повітря після полудня прогріється до +30−32 і вище в тіні. Найгірше буде жителям східних областей, де яскравіше виражений континентальний клімат. Абсолютний максимум — +36−39 градусів вдень — на Харківщині, Донбасі та Луганщині такий же, як в Херсонській та Одеській областях, але завдяки впливу Чорного і Азовського морів спека на півдні переноситься легше. А ось опадів на заході і півночі країни випаде майже втричі більше, ніж на півдні і сході: до 105 мм проти 34−40 мм. Народний синоптик Леонід Горбань розрахував, що буде три періоди дощів: по одному в кожній декаді (див. інфографіку).

Осінь близко

Хоча, за даними Центральної геофізичної обсерваторії, тривалість метеорологічного літа (перехід середньодобової температури через +15) в XXI столітті у нас збільшилася на тиждень, досягнувши 124 днів, вчені говорять, що тепла цього року не вистачить навіть на серпень.

«Літо фактично почалося з середини червня і закінчиться в середині серпня. Після 15 серпня чекаємо ранню і довгу осінь», — прогнозує заввідділу кліматичних досліджень і прогнозів погоди Укргідрометео НДІ Вазіра Мартазінова.

Схожі новини