Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Раді рекомендували перейменувати дві області

  • 29.05.2019, 17:15
  • 1 074

Комітет ВР з питань правової політики і правосуддя рекомендував парламенту прийняти законопроекти про перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», таке рішення було прийнято на засіданні комітету в середу.

Комітет рекомендує ВР попередньо прийняти проекти законів про внесення змін до ст. 133 Конституції про перейменування Кіровоградської області (№ 8380) та про перейменування Дніпропетровської області (№ 9310−1).

Дані законопроекти пропонують перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку, а Дніпропетровську — на Січеславську.

Нагадаємо, 6 лютого Конституційний суд визнав конституційним законопроект про внесення змін до ст. 133 Конституції, що передбачає перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.

3 квітня Конституційний суд визнав відповідним статтям 157 і 158 Конституції законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Після отримання висновків КС парламент може ухвалити в першому читанні такий законопроект не менше, ніж 226 голосами. І лише на наступній черговій сесії, Верховна Рада може голосувати за нього для прийняття в цілому. Для цього потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв. Така процедура встановлена ​​Конституцією України.