Відправили хворого додому: в Україні лікарська недбалість вбила дворічну дитину

  • 12.05.2019, 20:06
  • 651

У Кельменецькому районі Чернівецької області через халатність лікаря-педіатра загинула дворічна дитина.

За даними прес-служби обласного управління прокуратури, медик районної лікарні зневажливо поставився до роботи і встановив неправильний діагноз, через що кваліфіковані медики згодом не змогли врятувати малюка, пише «Обозреватель».

«До „Кельменецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини“ зі скаргами на повторну блювоту, в’ялість, сонливість та нежить свого малолітнього сина звернулась жителька Кельменецького району Чернівецької області. Після огляду хворого, його було госпіталізовано з попереднім діагнозом — ГРВІ та гострим обструктивним бронхітом, і було призначено медикаментозне лікування відповідно до виставленого діагнозом», — йдеться в повідомленні.

Пізніше стан різко погіршився. Вже наступного дня дитину доставили до Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні, де лікарі поставили правильний діагноз. Як з'ясувалося, у хлопчика був синдром Рея.

Відповідно до висновків комісійних судово-медичних експертиз — ненадання в районній лікарні своєчасної кваліфікованої медичної допомоги малолітньому фактично позбавило його шансу на виживання та одужання", — констатували у відомстві.

Місцева прокуратура направила до суду звинувачення стосовно лікаря районної лікарні за фактом кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст. 140 К К України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки малолітньому).

Покарання за відповідний злочин передбачає: до 5 років в'язниці або позбавлення волі до 3 років (з позбавленням права займатися певною діяльністю до 3 років).