Передплата 2024 «Добра кухня»

Мін’юст США звинуватив громадянку Росії у втручанні в вибори Конгресу

  • 20.10.2018, 11:17
  • 432

Мін’юст США в п’ятницю обвинуватив громадянку РФ в організації спроб втручання в американські проміжні вибори в Конгрес США 2018 року.

Про це йдеться в заяві відомства, опублікованій на його сайті, передає «Інтерфакс-Україна».

Громадянка РФ обвинувачується в організації та фінансуванні змови з метою втручання у вибори США 2016 року і в намічені на 6 листопада 2018 року проміжні вибори, випливає з заяви міністерства юстиції США.

Обвинувачену жінку звати Олена Олексіївна Хусяйнова (Elena Alekseevna Khusyaynova), їй 44 роки, вона з Санкт-Петербурга.

За даними Мін'юсту США, жінка, ймовірно, працювала головним бухгалтером в проекті «Лахта», який, за даними американської влади, фінансувався компанією «Конкорд менеджмент і консалтинг» і «Конкорд Кейтеринг», а також нібито безпосередньо їх власником Євгеном Пригожиним. Відносно Є. Пригожина, а також пов'язаного з ним «Агентства інтернет-досліджень», діють санкції США.

«Стратегічна мета цієї передбачуваної змови, яка триває донині, полягає в тому, щоб посіяти протиріччя в політичну систему США і підірвати довіру до наших демократичних інститутів», — йдеться в заяві прокурора Окружного суду Сполучених Штатів для Східного округу Вірджинії Захарі Тервіллінгера.

За даними Мін'юсту США, проект «Лахта» працює в декількох напрямках, одне з яких націлене на внутрішню аудиторію в Росії, а решта — на аудиторію за кордоном в різних країнах: Сполучених Штатах, в Україні, країнах Європейського союзу.

Так, в рамках цього проекту учасники змови намагалися видати себе за американських політичних активістів. «Вони використовували платформи соціальних мереж, щоб створювати профілі в соцмережах і електронну пошту нібито американських громадян, а потім використовували їх для створення викликаючого розбіжності контенту політичного і соціального характеру, спрямованого на американську аудиторію», — наголошується в релізі Мін'юсту США.

«Деякі акаунти в соціальних мережах поширювали десятки тисяч повідомлень і мали десятки тисяч передплатників», — підкреслюється в ньому.

Теми, які піднімали в соцмережах люди, що видавали себе за американських активістів, стосувалися проблеми імміграції, прав громадян США на зберігання зброї, расової дискримінації, а також дискримінації статевих меншин та інших проблем, важливих для американського життя. При цьому так звані активісти не дотримувалися однакової ідеології, а часом висловлювали абсолютно протилежні точки зору.

Згідно з інформацією відомства, росіянка завідувала фінансовими документами проекту. Зокрема, вона займалася урахуванням його витрат на діяльність проекту в Сполучених Штатах: на рекламу в соціальних мережах і медіа платформах, на реєстрацію доменних імен, на придбання проксі-серверів, на оплату роботи активістів, просування новинних публікацій в соціальних платформах.

Так, в період з січня 2016 року до червня 2018 року можливий бюджет проекту перевищив 35 млн дол, причому тільки з січня до червня 2018 року він склав понад 10 млн дол.

У заяві директора ФБР Крістофера Рея, яку публікує Мін'юст США, говориться, що «ця справа є нагадуванням для американців про те, що вороже налаштовані іноземні держави продовжують свої спроби втрутитися в нашу демократію шляхом створення соціальних і політичних рухів, поширення недовіри до нашої політичної системи і виступаючи за чи проти наших політичних кандидатів».

«Ми з усією серйозністю приймаємо загрози нашій демократії і прихильні роботі з нашими партнерами з ідентифікації та протидії цим незаконним операціям з надання впливу», — додав він.

Схожі новини