• You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Самогубства в армії: Матіос звинуватив Міноборони у брехні і приховуванні фактів суїцидів

Самогубства в армії: Матіос звинуватив Міноборони у брехні і приховуванні фактів суїцидів

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос наполягає на тому, що в українській армії наразі є високий рівень самогубств та звинувачує Міноборони у брехні та приховуванні фактів суїцидів.

Про це він написав на своїй  у Facebook, передає Українська правда.

"Про сумну брехню щодо суїцидів в армії начальника управління морально-психологічного забезпечення МОУ Грунтковського (краще б мовчав). За два місяці поточного року по два суїциди в тиждень (16 загиблих від суїциду) - ці скупі дані Єдиного реєстру досудових розслідувань безпристрасні, як ніхто. Горе і сльози батьків. Більшість самогубців – зовсім юні хлопці 1995-1998 років народження", – заявляє Матіос.

За словами Матіоса, останнім часом військова прокуратура гостро ставить питання про крайню необхідність своєчасного виявлення посттравматичного синдрому (ПТРС) та запобіганню випадків самогубств серед колишніх та діючих учасників АТО.

"Лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС- не обліковує ніхто", – наголошує прокурор.

Він зазначає, що проходження учасниками АТО психологічної реабілітації є обов’язковим, проте у 2017 році рівень їх забезпечення такою послугою з боку держави склав лише 0,1 % від загальної кількості.

"Мушу кричати про те, що у лютому 2017 року регіональні органи соціального захисту населення припинили заходи із психологічної реабілітації учасників АТО, а тому відповідно було зменшено державне фінансування на цьому напрямі з 49,9 млн. грн. до 21,9 млн. грн. (або на 56,1 %)", – наголошує Матіос.

Водночас у 2018 році на вказані цілі в держбюджеті у порівнянні з 2016 – 2017 роками збільшено фінансування та передбачено 109 млн. гривень.

"Але сумні реалії нашого життя свідчать – наявність значного матеріального ресурсу не гарантує його раціонального та ефективного використання", – констатує Матіос.

"Якщо не говорити про біду та нічого не робити - і далі буде маячнею "процвітати" у ЗМІ брехня генерала Грунтковського", – заявляє прокурор.

Як повідомлялось, головний військовий прокурор Анатолій Матіос раніше заявив, що в зоні бойових дій на Донбасі в середньому щотижня вчиняли самогубство 2-3 військовослужбовця.

У Міністерстві оборони заявили, що дані військової прокуратури про високий рівень суїцидів серед військових не відповідають дійсності.

Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Міноборони генерал-майор Олег Грунтковський заявив, що кількість самогубств в армії "на такому ж рівні як і минулого року і не має тенденції до зростання".

"Звідки взяті цифри від військового прокурора я не знаю, може це вигадки. Я не можу назвати цифру, бо це інформація, яка відноситься до таємної", – наголосив він.

 

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Самогубства в армії: Матіос звинуватив Міноборони у брехні і приховуванні фактів суїцидів