Передплатити Підтримати

На церемонії закриття Олімпіади – 2018 прапора Росії не буде

Російські атлети не пройдуть під власним прапором на церемонії закриття Олімпіади в Пхьончхані, вирішив МОК.


Причиною такого рішення комітету стало вживання допінгу двома російськими спортсменами, передає Німецька хвиля.

Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у неділю, 25 лютого, за кілька годин до завершення Олімпіади.

За словами президента МОК Томаса Баха (Thomas Bach), комітет розглядав можливість відновлення членства Олімпійського комітету Росії (ОКР) до церемонії закриття Олімпійських Ігор у південнокорейському місті Пхьончхан. Однак позитивні допінг-проби двох російських спортсменів завадили скасуванню санкцій, підкреслив Бах.

Водночас питання про подальше зняття дискваліфікації з Росії буде розглядатися лише в тому випадку, якщо всі допінг-проби інших російських спортсменів, які виступали під нейтральним прапором в якості "олімпійських атлетів з Росії", будуть негативними.

Глава комісії МОК: "На жаль, це було неможливо"

Підставою для рішення виконкому стала рекомендація наглядової комісії МОК. Однак при цьому глава комісії Ніколь Хевертц зазначила, що здебільшого російські спортсмени та їхні вболівальники дотримувалися правил. Вживання допінгу керлінгістом Олександром Крушельницьким і бобслеїсткою Надією Сергеєвою вона  назвала "окремими випадками", які не вказують на "організовану діяльність".

Однак саме ці випадки виявилися вирішальними для висновку МОК. "Ми хотіли би бачити російських спортсменів, які йдуть під власним прапором на церемонії закриття Олімпіади. На жаль, це було неможливо", - підкреслила Хевертц.