Озвучена несподівана версія Смоленської катастрофи

Головною причиною Смоленської катастрофи стала некомпетентність російської групи керівництва польотами аеродрому Смоленськ-Північний, а не вибух.

Про це заявив український льотчик, колишній співробітник КБ "Антонов", заслужений штурман-випробувач СРСР Олег Коршунов в інтерв'ю виданню "Гордон".

За його словами, керівник групи Павло Плюснін закрив очі на очевидне.

"Уже після "кострубатої" посадки літака Як-40 і першої невдалої спроби заходу на посадку Іл-76 Плюснін повинен був зрозуміти, що очолювана ним група не в змозі організувати чітку і злагоджену роботу по управлінню повітряним рухом. У цій ситуації його святим обов'язком було припинити прийом повітряних суден через метеоумови, які стали до часу прибуття Іл-76 набагато гірші затвердженого для цього аеродрому метеомінімуму 100х1000 метрів (це мінімальні значення вертикальної і горизонтальної видимості на смузі, при яких дозволено проводити зліт і посадку літака)", - пояснив експерт.

Коршунов каже, що версія про вибух в крилі не витримує критики: "Це очевидна дурниця, оскільки крило являє собою замкнуту герметичну конструкцію. Туди нічого неможливо підкласти".
У пасажирському салоні також не було вибухівки, впевнений він.

"Ця версія така ж дурість, як і в випадку з крилом. Вибухнула в салоні бомба рознесла б літак за долі секунди, тому запис тривалістю 4,5 секунди взятий з царини ненаукової фантастики", - пояснив льотчик.