Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Ще при житті його твори були впізнавані…

У Львівській Національній філармонії імені Мирослава Скорика відзначили поважну дату Миколи Петренка

Театр танцю "Життя" виконав композицію про Львів за твором Миколи Петренка. Фото автора
Театр танцю "Життя" виконав композицію про Львів за твором Миколи Петренка. Фото автора

6 листопада виповнилося 99 років від дня народження видатного львів'янина, шанованого українця поета-пісняра, автора понад 100 книжок Миколи Петренка. Микола Євгенович відійшов у засвіти чотири роки тому — за кілька днів до свого ювілейного 95-річчя, але для багатьох він і досі живий, бо живе його творчість, живуть його пісні, на яких виросло не одне покоління.. От чого тільки варта «Намалюй мені ніч», яку Микола Петренко написав 1962 року, а музику до якої написав славетний композитор Мирослав Скорик. А музику на його вірші (понад 200 пісень) створювали Богдан Весоловський, Володимир Івасюк, Ігор Білозір…

З нагоди вшанування уродин письменника у Львівській Національній філармонії імені Мирослава Скорика 6 листопада зібралися дорослі і діти, бо ж, як відомо, Микола Петренко дуже багато написав віршів та казок для малечі. У концерті «Петренко. Назавжди молодий!» взяли участь Ірина Доля, Зіновій Карач, Ольга Верхоляк-Томків, Академічний інструментальний ансамбль солістів «Високий Замок», ТанцТеатр «Життя», танцювальна студія «Смайлики», вокальний ансамбль «Квіти», дитячий ансамбль «Горлички», артисти театру «Око».

Пісні Миколи Петренка заспівав ансамбль "Квіти".
Пісні Миколи Петренка заспівав ансамбль "Квіти".

Попри те, що концерт-вшанування пройшов на високому професійному рівні, до 100-літнього ювілею артисти і керівництво Львівської Національної філармонії починають готуватися вже відтепер. Буде продумано програму концертів на наступний рік, а на сцену запросять най-най-найталановитіших. Про це журналістці «ВЗ» розповів керівник Академічного ансамблю «Високий Замок» Андрій Яцків.

— Наш славний львівський поет, що ще при житті був відомим на всю Україну та далеко за її межами, залишив по собі не лише світлу пам’ять, а й дуже багату творчу спадщину, — каже пан Андрій. — Наступного року плануємо зробити таку імпрезу століття — сподіваюся, що напишемо і музичні композиції на його вірші. Наразі виношуємо плани. Оскільки Микола Петренко написав багато цікавих поезій для малечі, бо справді обожнював дітей, тому й творив для них також, тому ми, окрім досвідчених колективів, залучили до виступу і дитячі. На високому професійному рівні вечір провела Лілія Винницька, бо не лише оголошувала номери, а й розповідала про творчість Миколи Євгеновича.

— Кому належить ідея проведення концерту? Адже наступного року — 100-літній ювілей. Знаю, що багато театрів, творчих колективів іноді пропускають не круглі дати…

— Двигуном цього процесу та ідейним натхненником проведення вечора-вшанування є невістка Миколи Петренка — художниця Анна Білоус-Петренко. Своєю ініціативою Аня буквально запалює нас усіх. Роботи Миколи Євгеновича не до кінця досліджені, багато з них ще не видані - тому перед нами довгий процес. До речі, Аня — гіперволонтерка. І не лише у тому плані, що допомагає фронту, вона працює з дітьми-сиротами, які приїхали до Львова зі східних областей України. Вчить їх малювати, спілкується з ними. От навіть у день концерту діти були гостями вечора і також вчилися під керівництвом Анни малювати…