Ще при житті його твори були впізнавані…
У Львівській Національній філармонії імені Мирослава Скорика відзначили поважну дату Миколи Петренка
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/522699/petrenko.jpg)
6 листопада виповнилося 99 років від дня народження видатного львів'янина, шанованого українця поета-пісняра, автора понад 100 книжок Миколи Петренка. Микола Євгенович відійшов у засвіти чотири роки тому — за кілька днів до свого ювілейного 95-річчя, але для багатьох він і досі живий, бо живе його творчість, живуть його пісні, на яких виросло не одне покоління.. От чого тільки варта «Намалюй мені ніч», яку Микола Петренко написав 1962 року, а музику до якої написав славетний композитор Мирослав Скорик. А музику на його вірші (понад 200 пісень) створювали Богдан Весоловський, Володимир Івасюк, Ігор Білозір…
З нагоди вшанування уродин письменника у Львівській Національній філармонії імені Мирослава Скорика 6 листопада зібралися дорослі і діти, бо ж, як відомо, Микола Петренко дуже багато написав віршів та казок для малечі. У концерті «Петренко. Назавжди молодий!» взяли участь Ірина Доля, Зіновій Карач, Ольга Верхоляк-Томків, Академічний інструментальний ансамбль солістів «Високий Замок», ТанцТеатр «Життя», танцювальна студія «Смайлики», вокальний ансамбль «Квіти», дитячий ансамбль «Горлички», артисти театру «Око».
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/11/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82.jpg)
Попри те, що концерт-вшанування пройшов на високому професійному рівні, до 100-літнього ювілею артисти і керівництво Львівської Національної філармонії починають готуватися вже відтепер. Буде продумано програму концертів на наступний рік, а на сцену запросять най-най-найталановитіших. Про це журналістці «ВЗ» розповів керівник Академічного ансамблю «Високий Замок» Андрій Яцків.
— Наш славний львівський поет, що ще при житті був відомим на всю Україну та далеко за її межами, залишив по собі не лише світлу пам’ять, а й дуже багату творчу спадщину, — каже пан Андрій. — Наступного року плануємо зробити таку імпрезу століття — сподіваюся, що напишемо і музичні композиції на його вірші. Наразі виношуємо плани. Оскільки Микола Петренко написав багато цікавих поезій для малечі, бо справді обожнював дітей, тому й творив для них також, тому ми, окрім досвідчених колективів, залучили до виступу і дитячі. На високому професійному рівні вечір провела Лілія Винницька, бо не лише оголошувала номери, а й розповідала про творчість Миколи Євгеновича.
— Кому належить ідея проведення концерту? Адже наступного року — 100-літній ювілей. Знаю, що багато театрів, творчих колективів іноді пропускають не круглі дати…
— Двигуном цього процесу та ідейним натхненником проведення вечора-вшанування є невістка Миколи Петренка — художниця Анна Білоус-Петренко. Своєю ініціативою Аня буквально запалює нас усіх. Роботи Миколи Євгеновича не до кінця досліджені, багато з них ще не видані - тому перед нами довгий процес. До речі, Аня — гіперволонтерка. І не лише у тому плані, що допомагає фронту, вона працює з дітьми-сиротами, які приїхали до Львова зі східних областей України. Вчить їх малювати, спілкується з ними. От навіть у день концерту діти були гостями вечора і також вчилися під керівництвом Анни малювати…