Народилася нова книга Дари Корній
- 10.09.2012, 17:48
- 4 729
![](https://img.wz.lviv.ua/yfLPO9WHe-5A3_4fo5eRvROz6E0=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/news/2012/09/6265d2e76a27a7bd1430faeae35e91bd.jpg)
У книгарні «Є» відбулася презентація нової — уже третьої — книги львівської письменниці Дари Корній (справжнє ім’я та прізвище — Мирослава Замойська). «Найголовніше у цій книзі — материнська любов до всього Сущого, де навіть зло заслуговує на співчуття», — зазначила редактор усіх книг Дари Корній — «Гонихмарник», «Тому що ти є», «Зворотний бік світла» — письменниця Галина Пагутяк.
Автор працювала над книгою дев’ять місяців, бо піднімала історичну літературу, занурювалася у світ слов’янської міфології. А початок книги їй… приснився. «За мною ходило ім’я Мальва, — розповідає Дара Корній. — Я познайомилася з дівчинкою, яка страшенно не любить свого імені Мальва. Моя донька склала словник молодіжного сленгу, бо не знала, як розмовляє нині молодь. Дівчина Мальва не йшла мені з голови. Коли я втомлена лягла спати, якась сила о третій ранку піднімає мене з ліжка, і я розумію, що повинна щось написати. Писала півгодини і знову лягла спати…». Наступного дня Дара забула, що писала і, коли ввечері відкрила комп’ютер, побачила лист Птахи Стрибогу, яким починається роман «Зворотний бік світла». Письменниця зізналася, що писала роман з просвітницькою метою, щоб молодь знала і вивчала нашу історію, культуру і міфологію відтоді, коли люди почали жити на наших теренах. Це все нікуди не поділося, воно живе в наших традиціях, віруваннях. «Якщо люди, прочитавши мою книгу, почнуть цікавитися нашою міфологією, буду вважати, що якусь місію виконала, — сказала Дара Корній. — Існує таке поняття, як генетична пам’ять. Вона в мені є, як і в кожному з нас, і час від часу відкриває мені свої «файли». Звідси я й беру натхнення. А межа між реальністю, снами й іншими паралельними світами доволі хитка — це уже й наука доводить…»
Письменниця зізналася, що пише продовження «Зворотного боку світла» — «Зворотний бік темряви».