«Жити тільки з перемогою!»
Розмова з Сергієм Ярмошенком, виконавцем головної ролі у фільмі Тараса Химича «Король Данило»
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/388427/img1156.jpg)
У новому фільмі львівського режисера Тараса Химича «Король Данило» головну роль зіграв не професійний актор, а один з кращих каскадерів України Сергій Ярмошенко. Спочатку на цю роль запросили тернопільського актора і співака Олександра Алєксєєва, але його замінили Ярмошенком посередині зйомок. Сергій працює в кінному театрі в Запорожжі, володіє холодною зброєю. Роль короля Данила стала дебютом Сергія Ярмошенка.
— Сергію, знаю, що зйомки «Короля Данила» стартували з іншим актором у головній ролі… Як сталося, що королем Данилом стали ви?
— Замінили не лише мене, а й багатьох інших акторів. Коли запропонували мені зіграти короля Данила, з радістю погодився, адже це дуже цікаво і відповідально.
— Ви — каскадер, тобто майже завжди «за кадром» — виконуєте складні трюки замість акторів. Король Данило — ваша перша головна роль?
— Здебільшого працював як каскадер. Однак у кількох фільмах також уже зіграв. Наприклад, в одному із індійських фільмів мене запросили як актора на невелику роль помічника генерала. Також в Італії працював як актор і каскадер, в кінному театрі теж був актором.
— Розкажіть про свою каскадерську діяльність.
— З дев’яти років займався бойовим мистецтвом, а потім захопився трюками на конях. У кінному театрі я вісімнадцять років працюю як постановник трюків і тренер. За кордон поїхав у 2013 році і здобув багато нових навичок для каскадера. Але залишатися там назавжди наміру не мав. Завжди хотів жити і працювати там, де народився, — в Україні. Хоча привабливі пропозиції для роботи за кордоном були.
— Чи багато ви знали про Данила до початку роботи над його образом?
— Данило Романович відомий всім як великий стратег. Але, почавши роботу над роллю, дізнався багато нового й цікавого. Це був справді видатний політик і воїн. І ще багато загадок залишилося про короля Данила і його епоху. На жаль, шкільна програма з історії дає дуже схематичні й уривчасті знання з історії України. Наш фільм не претендує на історичну достовірність, тут багато образів збірних, а ситуацій — вигаданих. Але ніхто не може знати, як воно було у ХІІІ столітті, тому творці фільму дозволили своїй уяві і фантазії дещо домалювати.
— Як вам працювалося з командою Тараса Химича?
— Складалося враження, що Тарас підібрав однодумців. Якщо й виникали суперечки, то вирішувалися спільно і на користь справі. Познайомився з багатьма цікавими акторами — зокрема, львів’янами. Приємно було зніматися в тих краях, де правив Данило, ходити вуличками міста, яке він заснував і назвав на честь свого сина Лева. У Львові наче опиняєшся в минулому, тут витає дух історії. Надзвичайно магічне і атмосферне місто! І зйомки там проходили дуже цікаво. Це новий досвід, нові виклики.
— З ким із акторів, зайнятих у фільмі, у вас склалися найкращі стосунки?
— З кожним, з ким довелось працювати на майданчику, ми стали друзями. А з Юрою Вихованцем, який зіграв Василька — брата короля Данила, — найкращі стосунки серед акторів. Якось я був у нього в гостях вдома, і він показав своє місто Івано-Франківськ, що надзвичайно затишне і зовсім не схоже на Запоріжжя.
— Який вислів короля Данила найближчий вам по суті?
— Жити тільки з перемогою!
Довідка «ВЗ»
Сергій Ярмошенко народився у Запоріжжі 1982 року. Закінчив Запорізький технічний університет. Працював за кордоном як каскадер і постановник трюків. У Запоріжжі працює постановником трюків і тренером у кінному театрі. Одружений.