Передплата 2024 «Добре здоров’я»

“Однією ногою” Світоліна вже на Підсумковому

Навіть якщо програє Бертенс у чвертьфіналі Пекіна, місце у першій вісімці Чемпіонської гонки українка вже навряд чи втратить.

У п'ятницю, 4 жовтня, суперницею українки Еліни Світоліної в ¼ фіналу China Open, тенісного турніру категорії Premier Mandatory в китайському Пекіні, буде Кікі Бертенс. Голландка — прямий конкурент Світоліної у боротьбі за путівку на WTA Finals, тобто Підсумковий турнір за участю восьми найкращих тенісисток року. Утім, навіть якщо Світоліна програє Бертенс у чвертьфіналі Пекіна, місце у першій вісімці Чемпіонської гонки (за її підсумками визначаться учасниці Підсумкового, який 27 жовтня стартує у китайському Женьчжені), українка вже навряд чи втратить.

Перед початком China Open Світоліна у Чемпіонській гонці йшла 8-ю — 3781 очко. На 9-му місці була швейцарка Белінда Бенчіч (3615), на 10-му — Бертенс (3585). Бенчіч у Пекіні програла в 1/8 фіналу, тож Еліна, яка вийшла щонайменше до ¼ фіналу, відірвалася від Белінди ще більше. Так, Світоліну за підсумками турніру в Пекіні може обійти Бертенс, але, навіть якщо так станеться, з першої вісімки Чемпіонської гонки Еліна не вилетить. Після Пекіна українка обжене у Гонці американку Серену Вільямс (3935), яка на China Open не виступала. 37-річна Вільямс не заявилася на жоден турнір до кінця року, цілком імовірно, що ветеранка не планує виступати й на Підсумковому. Теоретично, Світоліну ще зможе обійти у Чемпіонській гонці Бенчіч, якщо поїде на Кубок Кремля. Але швейцарка, аби обігнати Світоліну, мала би доходити в Москві до півфіналу, а можливо, навіть до фіналу. Шансів на такий розвиток подій небагато.

Звичайно, найкраще було би, якби Світоліна 4 жовтня перемогла у Пекіні Бертенс, забронювавши собі в такий спосіб путівку на WTA Finals у Шеньчжені. Якщо Еліна зіграє проти голландки так, як у середу грала проти американки Софії Кенін, то успіх обов'язково прийде! Дві останніх зустрічі з Кенін завершилися для Світоліної поразкою. Букмекери й цього разу не вірили в перемогу українки… Але Еліна блискуче налаштувалася на боротьбу. Перший сет виграла 6:3, у другому за рахунку 6:6 мала на тайбрейку три матч-боли, але все-таки сет взяла Кенін — 7:6, тайбрейк — 10:8 (!). Подумалося, що після такого удару Світоліна не оговтається… Але ні, українка знайшла в собі сили й упевнено перемогла у третьому сеті — 6:3! У матчі проти Кенін Світоліна мала аж 48 (!) «вінерсів», тобто чисто виграних м'ячів, і встановила особистий рекорд за кількістю «ейсів»: навиліт подала аж 13 разів. Тобто Еліна довела, що, коли це потрібно, може не лише використовувати помилки суперниць, а й сама грати в агресивний, виразно атакувальний теніс. Браво!

У першому колі турніру в Пекіні Еліна Світоліна перемогла Анастасію Сєвастову з Латвії (6:7, 6:1, 6:2), а в другому — китаянку Ван Яфань (7:6, 7:6). Обом суперницям Еліна свого часу програвала (Севастовій торік, Ван Яфань цього року), і в обох взяла у Пекіні реванш. А потім помстилася ще й Кенін.

Нагадаємо, торік, коли Підсумковий турнір востаннє проводився у Сингапурі, його переможницею стала саме Світоліна. Прекрасна форма, яку набрала українка восени, дозволяє з оптимізмом оцінювати її перспективи на Підсумковому в Шеньчжені (тьху-тьху). Сподіваємося, потрапити туди Еліні не завадять ані суперниці, ані рецидив лютневої травми коліна.