Передплатити Підтримати

Чому на полі вода? Бо дах не зсунули. Чому ж не зсуваєте? Бо дощ іде...

Лише зрідка футбольні матчі не відбуваються у призначений день і час. Відомо ж — “матч відбудеться за будь-якої погоди”... Але на те воно й правило, щоб із нього були винятки. Матч Польща — Англія, який мав відбутися у вівторок, зіграли лише в середу. Причина — поле варшавського Національного стадіону не витримало атаки сильної зливи. Як наслідок, “Стадіон народови” перетворився на “Басейн Народови”, як жартують зараз польські вболівальники.

Стадіон у Варшаві — один із небагатьох у Європі, що має розсувний дах. Призначення цього даху — в разі чого захистити від дощу... Чому дах не зсунули завчасно? Начебто не думали, що дощ може виявитися аж таким сильним. А потім, коли поле вже було покрито водою, дах, як з’ясувалося, зсунути було вже неможливо. Бо коли йде дощ, дах уже не зсувається — буцімто така конструкція... Сміх, та й годі!

Хто винен? Усі потенційно відповідальні футболять провину одне на одного. Польська футбольна федерація, PZPN, звинувачує оператора стадіону, Національний центр спорту. При цьому у федерації кажуть: про те, що дах у дощ не зсувається, вони дізналися лише у середу... Своєю чергою, оператор стадіону стверджує, що рішення не зсувати дах вдень (тобто коли невеличкий дощик уже падав, але зливи ще не було), було рішенням організаторів матчу — PZPN і ФІФА. На стадіоні також заявляють: про те, що під час дощу дах не зсувається, у федерації знали...

“Збудований за два мільярди злотих Національний стадіон є першим і, напевно, останнім у світі сучасним об’єктом зі зсувним дахом, на якому матч не відбувся через дощ, — зі сумом констатує польський публіцист. — І також був єдиним стадіоном, на якому під час недавнього Євро дах був зсунутий, коли назовні палило сонце і температура перевищувала плюс 30”.

“Бурдель”, як кажуть наші сусіди... А українська “Донбас Арена” під час Євро стихії не злякалася! Розсувного даху на донецькому стадіоні немає, але дренаж з потоками води впорався: вже через годину футболісти збірних України і Франції вийшли на поле.