НАТО

Росія активно збільшує свою присутність в Арктиці, відкриваючи законсервовані військові бази часів СРСР, розміщуючи нові озброєння і радари, а також вводячи в експлуатацію новий флот криголамів.

Угорщина вирішила повернутися до систематичних перевірок на кордонах. Відповідний урядовий указ був опублікований у державному «Угорському віснику» в середу 8 листопада, пише Mukachevo.net.

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина перейшла до блокування співробітництва між Україною і НАТО.

Міністр освіти й науки Лілія Гриневич у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представила послам держав-союзниць закон «Про освіту».

Країни НАТО знаходяться в межах досяжності ракет Північної Кореї, проте «альянс має в своєму розпорядженні можливості і рішучість нанести контрудар». Про це заявив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в інтерв'ю газеті «Іоміурі».

Держдепартамент США займається підготовкою нового списку громадян Росії і російських компаній, щодо яких планується ввести санкції, однак на це потрібен додатковий час.

“Польський уряд діє у глибокому переконанні, що для безпеки нашого континенту необхідна європейська, політично й економічна стабільна Україна”, — написав глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський. Але у Варшаві не можуть думати про “безпеку континенту”, не думаючи про безпеку Польщі…. От і дійшли висновку, що обов'язково потрібен міцний союз із Києвом, у тому числі військовий.

У Латвії розпочалися великі військові навчання НАТО «Срібна стріла-2017» (Silver Arrow 2017) за участю 11 країн.

Проект резолюції «Протистояти використанню інформації, як зброї» комітету Парламентської асамблеї НАТО передбачає розширення допомоги Україні.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні в Бухаресті в неділю, 8 жовтня.

Миротворці ООН повинні бути розміщені по всій території конфлікту на Донбасі.

У НАТО розпочалися масштабні спільні навчання авіації та протиповітряної оборони Formidable Shield.

Північноатлантичний альянс підтримує український варіант розміщення миротворців ООН на Донбасі.

Але найцікавіші цифри — щодо можливого приєднання України до НАТО. Його вже сьогодні (за умови відповідності Києва критеріям Альянсу) готові підтримати… 58% жителів семи держав ЄC, у яких провели опитування.

Спеціальний представник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що Україна і Грузія поки не готові до вступу в Північноатлантичний альянс.