Крим

Російські спортсмени, які незаконно відвідували Крим чи виступають на підтримку російської збройної агресії, будуть позбавлені права на в'їзд до України.

Витрати на представництво президента України в Криму, що базується в Херсоні, до кінця 2017 року можуть скласти 5 543 100 гривень.

Росіянин Андрій Єрьомін вигадав історію, що його нібито зняли з авіарейсу через окупацію Криму та змусили летіти іншим рейсом.

В анексованому Криму на процесі у справі українського активіста Володимира Балуха «суд» не побачив порушення права на захист у відсутності одного з його адвокатів і видалив із залу сестру підсудного, яка назвала справу сфабрикованою.

Міністерство закордонних справ знову просить повідомляти про виявлення неправильного позначення Криму на картах у світі.

МЗС запускає другий етап проекту «Крим на карті світу», присвячений навігаційним системам та продуктам, ідеться на Facebook-сторінці відомства.

У Херсоні представники громадських організацій, учасники АТО і жителі Криму продовжують пікетувати розташоване в місті представництво президента України в Автономній Республіці Крим, вимагаючи активізації його роботи.

Про відсутність будь-якої реакції влади пише в понеділок заступник головного директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.

Пікетники звинувачують це представництво в бездіяльності.

«Більше 3 років ПП в АРК на чолі з Наталією Попович, з великим штатом і бюджетним фінансуванням, не діє. Сама представник не приймає громадян, замість допомоги людям дають відписки і футболять в інші відомства. Двері держустанови закриті на замок, чого в принципі неможливо собі уявити. Але так є», – звертає увагу Муждабаєв.

«Попович не спілкується з пресою, її навіть у самому Херсоні не знають в обличчя. Вона не з'являється на жодному заході, пов'язаному зі звільненням Криму, не проявляє ніякої законодавчої/виконавчої ініціативи. Люди просто 3 роки в комфортному офісі ржуть над кримчанами і отримують гроші», – зазначає журналіст.

За словами Муждабаєва, офіційна реакція влади досі відсутня.

«Реакції з Адміністрації президента немає. Начебто так і треба: молодець, Попович, клади на все, не працюй далі», – пише він.

У той же час журналіст звертає увагу на інформаційну кампанію, якою намагаються очорнити дії пікетників.

«Влада мовчить, але… беруться за справу „патріотичні“ фейсбучні боти, від яких раніше про ПП в АРК ніколи не виходило ні звуку. Вони відрепетируваним хором називають протестувальників („Автомайдан“, кримських татар, ветеранів АТО, матерів зниклих безвісти українців у Криму, журналістів, які про це пишуть) — та-дам! — агентами ФСБ, які заважають Попович займатися деокупацію Криму», – пише Муждабаєв.

На думку журналіста, чиновники «втратили зв'язок з реальністю».

«Це, звичайно, перевернутий світ, Оруелл. Але найстрашніша підозра, яка виникла після знайомства з ситуацією навколо цієї структури АП, – те, що й інші відомства в країні працюють приблизно схоже. Просто ніхто про це не знає. Буду продовжувати стежити подіями, такого хамства на адресу українців після перемоги Майдану, здавалося, важко собі уявити», — обурюється Муждабаєв.

Українська правда

Німецький промисловий бегемот Siemens заламує руки і репетує: підступні російські партнери, всупереч санкціям, які були накладені на РФ і під якими стоїть підпис Німеччини, завезли до Криму чотири силові установки для будівництва електростанції.

Сербський кінорежисер та музикант Емир Кустуриця разом зі своєю фолк-рок-групою The No Smoking Orchestra дав концерт у Ялті.

Українські прикордонники почали частіше фіксувати випадки незаконного перетину адмінмежі з анексованим Кримом.

Болгарський телеканал «bTV» назвав показ в ефірі карти України без Криму технічною помилкою і приніс свої вибачення.

Після незаконного переміщення з Краснодарського краю Росії до окупованого Криму турбін Siemens німецький концерн планує зробити чотири кроки для відновлення своєї ділової репутації.

Президент Росії Володимир Путін особисто обіцяв владі Німеччини, що газові турбіни Siemens не потраплять до Криму.

Робоча група подасть президенту напрацьований текст основного розділу.

Концерн посилається на надійну інформацію.

Бойовик «ДНР» Погодін був затриманий і утримується в анексованому Криму.