Помісна церква: Константинопольський Патріархат може поставити в Україні свого митрополита Київського

Константинопольський Патріархат може поставити в Україні свого митрополита Київського.

Константинопольський Патріархат має твердий намір «пройти весь шлях у питанні надання автокефалії Українській Церкві», повернувши нашій церкві статус, який вона мала до 1688 року, коли Київську митрополію Константинопольського Патріархату «делегували» Московському Патріархату.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на грецьке агентство «Ромфея».

В Афінах відбулися переговори між представниками Константинопольського Патріархату і делегацією Елладської Православної Церкви Греції з питання щодо України.

Представники Константинопольської Патріархії поінформували архієпископа Афінського й усієї Греції Ієроніма і членів Священного Синоду Елладської Православної Церкви про те, що Патріарх Варфоломій має намір просувати питання щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

«Митрополити Пергамський Іоанн, Ґалльський Еммануїл і Смирнський Варфоломій, які відвідали Афіни, підкреслили, що у Московського Патріархату була можливість у ході передсоборного процесу підписати документ щодо процедури надання автокефалії, але він цього не зробив. У результаті, Константинопольський Патріархат може надати, згідно з повідомленням делегації, автокефалію місцевій об'єднаній Церкві в Україні», — йдеться в повідомленні.

У ході переговорів константинопольські представники підкреслили, що у 1688 році Київську митрополію Константинопольського Патріархату лише «делегували» Московському Патріархату. «Московський Патріархат був у скрутному становищі і вирішив, щоб митрополит Київський був обраний у Москві, будучи ієрархом Вселенського Патріархату, але цієї угоди не було дотримано ніколи», — заявила в Афінах делегація Константинополя.

Архієпископ Ієронім, у свою чергу, висловив нейтральне ставлення до цього питання, підкресливши, що ця проблема дуже значна і що рішення про позицію Елладської Православної Церкви по ній повинно було би бути прийнято на Архієрейському Соборі Елладської Церкви у майбутньому жовтні.

Делегація Константинопольського Патріархату роз'яснила під час зустрічі, що «у будь-якому разі процес продовжуватиметься». Крім того, ієрархи Константинопольського Патріархату відзначили Архієпископу Афінському, що він міг би на цей момент висловити своє неприйняття або свою підтримку позиції Фанару, чого, однак, не сталося. Коли Архієпископ запитав Константинопольську делегацію, чого саме бажають вони від Елладської Церкви, ієрархи Патріархату підкреслили, що зараз вони нічого не просять, але що коли нового митрополита Київського буде обрано, Елладська Церква мусить визнати його та обмінятися грамотами, як це прийнято.

Таким чином, Константинопольський патріархат, попри наявність на Київській кафедрі чинного архієрея в особі митрополита Київського і всієї України Онуфрія (Березовського), визнаного Константинопольською Церквою єдиним канонічним первоієрархом Православної Церкви на Україні, має намір здійснити поставлення нового митрополита Київського, але в Константинопольській юрисдикції, і дарувати очолюваній ним митрополії автокефалію, а не легітимізувати УПЦ КП і УАПЦ.

Схожі новини