Луценко :"На Євромайдані народжується нова політична сила"

  • 18.12.2013, 19:15
  • 880

Зараз на Євромайдані народжується антисистема, якої так і не запропонували нинішні політики, впевнений Луценко.

В Україні ще немає політичної сили, яка виражатиме інтереси Євромайдану, але вона на ньому народжується, і це лише питання часу. Про це лідер руху "Третя українська республіка" Юрій Луценко заявив на суспільно-політичному ток-шоу "Приціл" із Сергієм Рахманіним.

"На Євромайдані виник запит не тільки не нову Україну, але й на нову політичну силу, яка буде втілювати цей запит на нову систему влади у країні. Політики, громадські активісти, учасники Євромайдану повинні запропонувати альтернативу нинішньому авторитарному феодалізму", — зазначив політик.

"Євромайдан висунув нових керівників студентських комітетів, блокпостів, громадських рухів і навіть молодих лідерів раніше маловідомих партій. Суспільство стало дорослішим, прагматичнішим і цинічнішим. Політиків воно розглядає як інструмент. В Україні з'явився попит на європейські реформи. Якщо раніше про них говорили декоративно та іронічно, зокрема, як про "євроремонт" і "євроновації", то зараз виник попит на цінності, які зробили успішними наших західних сусідів від країн Прибалтики до Болгарії", — зазначив Луценко.

На його думку, нинішні події — "це друга спроба буржуазної революції в Україні. Двигуном і Помаранчевої революції, і сьогоднішніх подій було і є невдоволення середнього класу авторитарно-феодальними порядками. Середній клас, або ті, хто мріє ним стати, хто почувається вільним, об'єдналися зі знедоленими масами, яких довели до злиднів соціальним дресируванням нинішнього режиму. Але ключем до змін, тими, хто вийшов першими, і тими, хто вночі 11 грудня прибіг на барикади, був саме середній клас".

"Зараз на Євромайдані народжується антисистема, якої так і не запропонували нинішні політики. Вони дали технологію протесту "проти", але не дали технології "за", — зазначив Луценко.

Джерело: ZN.UA

Схожі новини