BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Львів у фільмах: три українські стрічки, які знімали у місті Лева

  • 22.10.2025, 22:00
  • 722

Львів — це не лише культурна столиця України, а й місто, яке стало декорацією для відомих українських фільмів

Фото із сайту 24 каналу
Фото із сайту 24 каналу

Фільм «Я, Побєда і Берлін» знімали у Львові, Києві та Берліні, прем'єра в Україні відбулася 14 березня 2024 року.

Українські фільми «Кава з кардамоном» та «Селфі Паті» також містять сцени, зняті на вулицях Львова.

««Я, «Побєда» і Берлін»

Одним з українських фільмів, які знімалися у Львові, є стрічка, знята за мотивами однойменної повісті музиканта Кузьми Скрябіна «Я, Побєда і Берлін».

Прем'єра фільму у світі відбулася 4 травня 2024 року, а в Україні стрічка вийшла 14 березня. Це фільм української режисерки Ольги Ряшиної.

Історія розповідає про молодого музиканта на прізвисько Кузьма, який на початку 1990-х років купує старий автомобіль «Побєда» і відправляється на ньому в Берлін. Дорогою його чекає чимало пригод та випробувань, які створюють комічні ситуації. Відомо, що цей фільм знімали у Львові, Києві та Берліні.

Актори фільму:

  • Іван Бліндар — Кузьма
  • Володимир Гева — Бард
  • Марія Стопник — Барбара
  • Ростислав Бьоме — Карстен
  • Адам Хаді - Руді
  • Алейна Кандемір — Ден
  • Міхаель Отто Ротман — Томас
  • Михайло Понзель — Лесик
  • Микита Васейко — Яцик

Окрім того, чимало сцен, які знімали у Львові, можна побачити в першому сезоні українського серіалу «Кава з кардамоном». Як відомо, зйомки відбувалися у Львові та Жовкві.

Ще одна комедія, яку знімали на вулицях Львова, — це фільм 2016 року «Селфі Паті». Стрічку зняв український режисер Любомир Левицький. Це історія про чотирьох друзів-студентів, які намагаються згадати події минулої ночі.

Читайте також
«Якщо ви зриваєте одяг та бʼєте військовослужбовця своєї армії, подумайте, хто завтра буде захищати вас від ворожої армії, яка буде бити та зривати одяг, але вже з вас»
09.07.2026
«Якщо ви зриваєте одяг та бʼєте військовослужбовця своєї армії, подумайте, хто завтра буде захищати вас від ворожої армії, яка буде бити та зривати одяг, але вже з вас»

Двоє поліцейських та двоє працівників львівського обласного ТЦК отримали травми внаслідок масового конфлікту, який трапився увечері 8 липня на Сихові (група оповіщення затримала на проспекті Червоної Калини 30-річного чоловіка, який перебував у розшуку за порушення правил військового обліку). Поліція шукає учасників ганебного погрому, які перешкоджали мобілізації: перевернули та понищили службове авто ТЦК, намагались роздягнути військового групи оповіщення та жорстоко його били