Передплата 2024 «Добрий господар»

Європа має переконати росію, що вона не переможе, — ЗМІ

  • 04.01.2024, 20:30
  • 499

Наразі немає ситуації, яка може призвести до замороженого конфлікту в Україні або врегулювання шляхом переговорів з рф

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Так вважає британський історик Тімоті Ґартон Еш.

«Для початку ми повинні чітко розуміти, що відбувається в Україні. Не існує ситуації, яка може призвести до замороженого конфлікту або врегулювання шляхом переговорів, як дехто на Заході наївно сподівається.

Скоріш за все, ми перебуваємо посеред довгої, складної війни, яка, ймовірно, триватиме щонайменше до 2025 року, якщо не довше. Жодна зі сторін не здається; одна з них ще може перемогти, але не обидві", — впевнений він.

Відтак вирішальне значення для результату конфлікту матиме вибір, зроблений у наступні кілька місяців демократіями, які підтримують Київ, тобто — західними партнерами України.

Автор вважає, що наразі Захід робить достатньо, щоб не допустити поразки України, але недостатньо, щоб допомогти перемогти.

У статті додають, що у 2024 році партнери могли б надати Україні інструменти для відновлення більшої території і переконати Росію, що вона не зможе перемогти: «Це єдиний шлях до тривалого миру».

На його думку, варто негайно надати Україні більше протиповітряної оборони, більше ракет дальнього радіусу дії, зокрема — німецьких Taurus, а також американських ATACMS, щоб Україна могла продовжувати відтісняти Чорноморський флот путіна.

У тривалій перспективі необхідною умовою перемоги буде більш інтенсивна підготовка українських військ і швидке, суттєве збільшення промислового виробництва зброї та боєприпасів.

У підсумку історик вважає, що відповідальність — на Європі, адже йдеться, зрештою, про захист європейської країни.

Він також порівняв новорічні послання європейських лідерів.

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак навіть не згадав про війну у своєму звіті про успіхи свого уряду, який, вочевидь, був націлений на цьогорічні загальні вибори.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц згадав її лише мимохідь, перш ніж взятися до священної теми німецької економіки.

Новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повністю присвятив свою промову відновленню демократії в країні.

Президент Франції Еммануель Макрон, зосередившись на темі французької гордості, запропонував «переозброєння європейського суверенітету», в тому числі «для того, щоб зупинити рф і підтримати українців».

Та саме президент Фінляндії Саулі Нііністьо виступив з найважливішим посланням: «Європа повинна прокинутися».

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен була напрочуд прямолінійною: «Україні бракує боєприпасів. Європа не постачає те, що потрібно. Ми будемо наполягати на збільшенні європейського виробництва. Це необхідно терміново. І данські F16 скоро піднімуться в повітря. Війна в Україні - це також війна за Європу, яку ми знаємо».

Історик вважає, що це саме та мова, яка нам потрібна.

Схожі новини