Передплата 2024 ВЗ

У Львові вперше прозвучить новий твір переможця конкурсу ім. М. Скорика Максима Коломійця

  • 19.09.2023, 11:16
  • 626

Новий твір відомого українського композитора, переможця першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика Максима Коломійця прозвучить у Львівській національній філармонії

22 вересня Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії у тандемі з відомими солістами — Марком Комоньком та Яном Романовським виконають «Four Rivers» для двох скрипок і симфонічного оркестру Максима Коломійця. Диригуватиме Володимир Сивохіп.

«Крізь вікно я дивлюсь на свічку на столі. В найтихішу ніч вона палає своїм спокійним полум’ям. Чотири ріки течуть по ній, опоясують, наче сльози за усім що мені дорого. Усім, що не повернути та не згадати. А в середині її самотнього полум’я дракон все спалює навкруги. Лише його гнучке тіло на стіні залишає тіні, до ранку перетворюючись на промінь ранішнього сонця у моїй долоні», — описує свій нещодавно завершений твір «Four Rivers» Максим Коломієць. В нього композитор вклав особисту сумну історію, друга частину твору присвячена коханій людині.

За словами Максима Коломійця, під час роботи над «Four Rivers» він орієнтувався на країну в якій виконуватиметься твір — «Four Rivers» написаний для виконання в Україні. І на музикантів, які його виконуватимуть — твір написаний на замовлення відомих скрипалів Марка Комонька та Яна Романовського. Зміст та образ, які хотів вкласти — вони, за словами композитора, зʼявились відразу з назвами частин. Та очікування слухачів — «Four Rivers» можна трактувати також як метафору нашого сьогодення: сум за зруйнованим ворогом нашим ідеальним світом. Та вогник нашої надії, що залишається опісля.

Твір був завершений в серпні, а вже 15 вересня вперше прозвучав в Дніпропетровській філармонії.

Нагадаємо, що 22 вересня разом з львівською премʼєрою «Four Rivers» вперше в Україні прозвучать «Overtura Romantica Contemporanea» для мішаного хору і симфонічного оркестру сучасного грецького композитора Міхаліса Травлоса. Другий блок «Вечора премʼєр» буде присвячений патрону Львівської філармонії, Мирославу Скорику.

Звучатиме «Adagio пам’яті Мирослава Скорика» Богдани Фроляк прем'єра якого відбулась також восени два роки тому. Цей твір відкриває нові горизонти значення постаті Мирослава Скорика для української культури, як вчителя та наставника цілої плеяди композиторів.

Завершуватиме вечір одна з останніх прем'єр Мирослава Скорика — Концерт № 10 для скрипки з оркестром, теж присвячений Марку Комоньку. Восени 2019 року скрипаль виконав його у філармонії разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії в присутності Мирослава Михайловича.

Філармонія дбайливо ставиться до всіх спогадів, повʼязаних з Маестро. За чотири роки Концерт знову прозвучить у виконанні оркестру та Марка Комонька в залі, де крізь роки відчувається присутність Композитора.

Схожі новини