Європейські компанії не мають достатньо вибухових речовин для збільшення виробництва боєприпасів для України, — Financial Times

  • 19.03.2023, 14:15
  • 272

Спробам Європи виробляти більше боєприпасів для України перешкоджає дефіцит вибухових речовин, який, як вважають інсайдери галузі, може затримати зусилля щодо нарощування виробництва снарядів на три роки

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Згідно із даними чиновників і виробників, дефіцит пороху, пластичних вибухових речовин і тротилу призвів до того, що промисловість не в змозі швидко виконати очікувані замовлення ЄС для України, незалежно від того, скільки грошей виділять на вирішення цієї проблеми.

«Фундаментальна проблема полягає в тому, що європейська оборонна промисловість не в змозі виробляти військову продукцію у великих масштабах», — зазначив один німецький чиновник.

Виробники, керівники галузі та чиновники ЄС попереджають, що збільшення попиту може лише збільшити ціни, які вже зросли на п’яту частину за останній рік.

«Дуже важко збільшити виробництво артилерійських боєприпасів, особливо важких, великокаліберних, за короткий час. Побудувати новий артилерійський завод дуже просто, але як виробляти більше артилерійських снарядів без сировини», — зауважив голова Асоціації оборонної і безпекової промисловості Чеської Республіки Їржі Гінек.

Представники оборонної промисловості кажуть, що Європа має обмежені запаси вибухових речовин, таких як порох, тротил і нітроцелюлоза, необхідних для виробництва снарядів.

«Неможливо за короткий час збільшити виробництво нітроцелюлози…В Європі немає важливих виробників сировини, яка нам потрібна. Якщо я хочу збільшити виробництво пороху, мені потрібно, мабуть, три роки», — наголосив Гінек

Компанія Explosia, чеський державний виробник, який є одним з найбільших у Європі постачальників вибухових речовин на заводи з виробництва боєприпасів, повідомила FT, що її виробництво ракетних палив, які використовуються в 155-мм артилерії, «працює на повну потужність» і не буде збільшено до 2026 року.

Цього тижня уряд Румунії заявив, що веде переговори з американськими і південнокорейськими компаніями про будівництво порохового заводу в країні. Останній такий завод закрили у 2004 році.

Fábrica Municiones de Granada (FMG), один із двох іспанських виробників 155-мм артилерії, працює на повну потужність із жовтня минулого року, виробляючи снаряди для торгової компанії, яка продає їх Україні. Але генеральний директор FMG Антоніо Каро сказав, що збільшення виробництва тривало чотири-п'ять місяців через труднощі з отриманням основних матеріалів і компонентів.

Вартість основних матеріалів «подвоїлася, а в деяких випадках потроїлася», сказав Каро. Таке зростання і сплеск попиту призвели до підвищення цін на боєприпаси, хоча це зростання було менш помітним. За його словами, типовий снаряд сьогодні коштує 850 євро, що приблизно на 20 відсотків більше, ніж до російського вторгнення.

Наразі FMG, який належить словацькій групі MSM, не планує збільшувати потужності.

«Сподіваюся, війна скоро закінчиться», — зазначив Каро.

MSM також виробляє 155-мм снаряди в Словаччині і заявила, що «планує побудувати новий виробничий цех» для збільшення виробництва артилерійських снарядів, але відмовилася назвати терміни.

Схожі новини