Президент відповів на петицію про заборону концертів російських артистів в Україні

  • 27.10.2021, 15:35
  • 552

Володимир Зеленський відповів на петицію Ігоря Кондратюка про повну заборону концертів російських виконавців на території України

27 жовтня на сайті ОПУ з’явилась відповідь Володимира Зеленського на петицію Ігоря Кондратюка щодо заборони виступів в Україні російських артистів.

Президент України пояснив, що наразі Міністерство культури України за поданнями СБУ, РНБО або Національної ради з питань теле- та радіомовлення складає перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Так, Закон «Про гастрольні заходи в Україні» обмежує виступи артистів із цього переліку, а також встановлює особливості організації та проведення гастрольних заходів, учасниками яких є громадяни держави-агресора.

Також закон забороняє проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, їхні дії, що створюють позитивний образ держави-агресора, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Зеленський додав, що закон «Про телебачення і радіомовлення» забороняє розповсюджувати програми за участі осіб з переліку тих, хто загрожує національній безпеці України.

Крім цього, перебування у списку таких осіб є однією з причин, через яку прикордонники можуть взагалі не пустити людину на територію України.

Водночас очільник держави дав доручення прем’єр-міністру Денису Шмигалю, секретарю РНБО Олександру Данілову та голові СБУ Івану Баканову.

Вони мають проаналізувати пропозиції у петиції та стан дотримання вимог відповідного законодавства, опрацювати питання щодо удосконалення системи організації та проведення гастрольних заходів. А також проаналізувати можливість посилення відповідальності за порушення закону про гастролі російськими артистами.

Читайте також: Зеленський відреагував на петицію щодо покарання за примусову вакцинацію

Схожі новини