Патріарх Філарет розповів, якою мовою проводитимуться богослужіння в Єдиній церкві

  • 13.10.2018, 10:52
  • 521

Після створення Єдиної Української помісної церкви всі богослужіння та проповіді у ній будуть вестися тільки українською мовою.

Про це повідомив патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, передає «5 Канал».

Втім, зазначив патріарх, священикам не буде заборонено при необхідності використовуватися й інші мови.

«Богослужбова мова принципово повинна бути українською. І проповідь українською. Але ми будемо допускати й церковнослов'янську мову, і проповідь російською мовою. Тобто не буде такого, знаєте, утиски по відношенню до богослужбової мови», — зазначив Філарет.

Як відомо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Української помісної православної церкви. На Фанарі заявили, що процес надання Томосу триватиме. Крім того, Синод визнав недійсні анафеми, які Російська православна церква наклала на патріарха УПЦ К П Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.

Патріарх Київський і Всієї України-Русі Філарет повідомив, що українські православні ієрархи проведуть Собор, на якому буде прийнято рішення про створення єдиної помісної православної церкви.

У Соборі візьмуть участь представники Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також частина єпископів Української православної церкви Московського патріархату.