Європейські депутати вимагають на міжнародному рівні заборонити «роботів-убивць»

  • 13.09.2018, 12:10
  • 460

Європейський парламент закликав до міжнародної заборони на смертельну автономну зброю, відому як «робот-вбивця».

Про це пише «Європейська правда» із посиланням на Euobserver.

Заклик, який не передбачає жодних юридичних зобов'язань, прийнятий у середу 566 голосами «за», 57 європарламентарів проголосували проти, 73 — утрималися.

У ньому йдеться про те, що 28 країн-членів ЄС повинні напрацювати спільну позицію щодо автономної зброї до листопада і «говорити на відповідних форумах одним голосом».

Нещодавно протягом тижня зустрічей в Женеві група конвенції Організації Об'єднаних Націй про види звичайної зброї обговорювала, чи варто ініціювати переговори про повністю автономну зброю, що працює на штучному інтелекті, на офіційному рівні, що може призвести до договору про заборону такого озброєння.

Мері Уерхем, координатор кампанії щодо зупинки роботів-вбивць, заявила, що Росія, США, Південна Корея, Ізраїль і Австралія є головними країнами, які заблокували обговорення заборони.

Армії і виробники зброї по всьому світу тестують роботів-вбивць, які незабаром можуть перевершити існуючі військові технології всього за невелику частину нинішньої вартості.

У кінці 2013 року Організація Об'єднаних Націй включила цю тему до свого порядку денного, але з тих пір мало що зрушилося. Вона навіть не змогла узгодити визначення повністю автономної смертоносної зброї.

У той же час, кажуть експерти, позиції за столом переговорів ускладнюються. Представники країн мають намір знову зустрітися в листопаді в Женеві.