Передплата 2024 «Добрий господар»

Батярська пісня «Тільки у Львові» — у реперському стилі

Польський музикант Пшемислав Маєвський зняв у місті Лева кліп, який невдовзі з’явиться на телеканалах сусідньої країни

Львів укотре перетворився на знімальний майданчик. 39-річний польський музикант, репер Пшемислав Маєвський, зняв у місті Лева відеокліп на відому пісню «Тільки у Львові» (Tylko we Lwowie). Уже за кілька тижнів «Тільки у Львові» у реперському стилі з’явиться в ротації польських телеканалів і в соцмережах. Маєвський використав у своєму кліпі, зокрема, Італійський дворик, музеї у центрі й старовинні вулички. Серед головних героїв відеокліпу — львівський батяр (у цій ролі виступив сам Пшемислав Маєвський) та дівчина у середньовічному одязі, яка на площі Ринок продає квіти та цукерки.

Відома пісня «Тільки у Львові» про красу та унікальність нашого міста стала справжнім шлягером. Автор тексту — пісняр зі Львова Емануель Шлехтер, музику написав Генрик Варс. Шлехтер був також автором сценарію фільму «Волоцюги», що побачив світ у квітні 1939 року, де й звучить пісгя Tylko we Lwowie. Першими виконавцями батярської пісні стали Щепко й Тонько (Казімєж Вайда і Генрик Фоґельфенґер), ведучі на довоєнному радіо «Львівська хвиля», актори. Щепко й Тонько у 30-х роках стали живими легендами міста Лева.

Українською мовою «Тільки у Львові» звучить голосом співака, композитора і перекладача Віктора Морозова, який записав пісню із батяр-бендом «Галичина» 2002 року. Коронні слова цієї пісні такі: «На світі є Відень, Гонконг і Нью-Йорк. Я ж нігди туди не поїду! Бо зроду не схильний до хибних думок, зі Львова я ані на крок! Бо де ще є людям так файно, як тут? Тільку ві Львові. Бо де ще зубачиш таку красоту? Тільку ві Львові».

Журналіст «ВЗ» зустрілася з Пшемиславом Маєвським в одному з кафе, аби дізнатися про новий кліп та враження автора від міста, яке надихнуло його на нову роботу. Пшемислав у Львові вдруге. Каже, місто йому сподобалося з першого погляду, вражає красива архітектура, затишність, галицька гостинність. Сподобалася бруківка в центрі, яка додає вишуканості старовинному європейському місту. Та поляка вкрай розчарували дороги, які ведуть від головного залізничного вокзалу…

- У пісні є слова, що у Львові пиво холодне, як лід, а дівчата солодкі, як мід. Погоджуєтеся?

-Пива у Львові не пив. Я спортсмен, дотримуюся здорового способу життя. Займаюся боксом, тренуюся в залі. Навіть у своєму кліпі про Львів не афішую «чанів з пивом», бо алкоголь — це зло. Відвідав у центрі одну кнайпу, замовив холодну зупу. Комплексний обід обійшовся мені у 55 гривень. Подобається смак львівської кави.

Щодо жінок, я одружений і не дуже задивлявся до львівських жінок. А ось моєму колезі-холостяку, який теж знімав кліп, львівські панянки припали до душі. Вважаю, найкрасивіші жінки у світі — полячки. Але українки теж дуже вродливі.

Схожі новини