У мисливський господарствах Галичини підготували “сухпайки” для лісової дичини

Щоб запастися вітамінами, дикі кози приходять до людей за фруктами

Для кабанів, козуль єгері підвозять смачні гостинці — зерно, сіно, кропив’яні віники.

До саду моєї мами на хуторі Малинівці минулого тижня завітали четверо козуль. Завжди полохливі, цього разу забули про обережність — бо відчули потребу у допомозі людини. 20-сантиметровий покрив снігу ускладнює життя лісовій дичині, їй стало тяжче пересуватися і добувати корм. Тому сарни прибігли туди, де точно знайдуть поживу. Цього разу їм засмакували яблука, які на такі ось випадки ми навмисно залишаємо восени під стовбуром старої ранети.

Яблука — це, так би мовити, десерт для лісової звірини у негоду. А основний корм для неї забезпечують мисливці, єгері, обов’язок яких — підтримати лісових тварин. На випадок екстремальних умов на Львівщині торік заготували для козуль, кабанів достатню кількість комбікорму, сіна, пшениці, вівса, кукурудзи, солі, сінажу. У таку, як нині, погоду звірина охоче поїдає кропив’яні віники, які  збагачують її організм конче потрібними мінеральними елементами. Працівники лісових господарств припасли їх весною: кропиву вимочували у розчині солі, а потім підсушували. Особливо важливі ці вітаміни для олениць і козуль, в організмі яких розвиваються ембріони, для самок дикого кабана, які  готуються до опоросу.

- Настала черга людей віддячити звірові, - розповів кореспонденту “Високого Замку” заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарств Василь Бурмас. - Як і завжди, у нас заготовлено кормів для дичини на 10 відсотків більше від потреби, так би мовити, для резерву. Запаси  розраховано на 100 днів підгодівлі. Крім того, тварини живляться і природним кормом: “другий ярус” наших лісів багатий на всякі ягоди. З-під снігу звір добуває і соковите листя ожини.

Корм працівники лісу вивозять на спеціально облаштовані, з накриттям, підгодівельні майданчики, на яких втрамбовано сніг. У корита насипають зерно, в ясла кладуть сіно. Кормові віники розвішують і по гілках у тих місцях, де скупчується звірина.

Теперішні сніги, кажуть фахівці, не критичні для дичини. Не за горами весна, з її приходом лісові мешканці самі даватимуть собі раду. Лиш би їх не турбували браконьєри.