На Львівщині викрили підприємця, який 23 роки тримав чоловіка у трудовому рабстві
- 20.04.2026, 14:15
- 901
У місті Городок правоохоронці припинили діяльність місцевого бізнесмена, який понад два десятиліття експлуатував людину без документів та оплати праці. Потерпілий, якому зараз уже 71 рік, весь цей час жив у металевих контейнерах та господарських будівлях без елементарних умов
Яворівська окружна прокуратура повідомила підприємцю про підозру у торгівлі людьми. За даними слідства, історія почалася ще у 2002 році, коли підозрюваний пообіцяв працевлаштувати 47-річного чоловіка. Спочатку умови проживання та праці здавалися прийнятними, проте згодом роботодавець відібрав у працівника паспорт, позбавив його можливості спілкуватися з рідними та перестав платити гроші, видаючи лише їжу та цигарки.
Умови перебування чоловіка були катастрофічними: взимку він мешкав у неопалюваних будівлях, а влітку — у закритому залізному контейнері без вікон, світла та води. Потерпілий виконував важку фізичну роботу, а за найменше невдоволення власник застосовував фізичну силу та приниження. Звільнити чоловіка вдалося лише у вересні 2025 року завдяки втручанню міграційної поліції.
Наразі потерпілий перебуває під опікою медиків у геріатричному пансіонаті. Лікарі діагностували у нього численні травми, хронічні хвороби та важкий психоемоційний стан, спричинений десятиліттями ізоляції та знущань. Поки Україна бореться за свободу на фронті проти агресії з боку росії, правоохоронці продовжують виявляти подібні випадки внутрішнього свавілля, аби кожен винний поніс законне покарання. Слідчі дії у справі тривають.