У Львові випустили новий електробус: що відомо
- 05.09.2025, 08:00
- 323
Львівський завод «Електронмаш», що входить до концерну «Електрон», представив нову модель електробуса «Електрон Е181». Одного заряду батареї вистачає на 300−350 кілометрів
Електробус вміщає 90 пасажирів.
Довжина електробуса — 10,2 метра, а вміщає він до 90 пасажирів, серед них — 30 сидячих місць і одне спеціально обладнане місце для пасажира на візку.
Головна технічна перевага — запас ходу від 300 до 350 кілометрів на одному заряді. Повне заряджання акумуляторів займає до п’яти годин. Окрім того, електробус працює в режимі рекуперації енергії: під час гальмування частина електроенергії повертається до батарей.
«Реалізувати цей інноваційний проект вдалося завдяки політиці „Зроблено в Україні“. Вимога локалізації при публічних закупівлях, запроваджена у 2022 році, дала можливість концерну „Електрон“ впевненіше інвестувати в R&D та запуск виробництва», — зазначив Дмитро Кисилевський
Також він додав, що до виробництва долучилися понад 250 українських постачальників із різних регіонів країни.