Путін

Президент США Дональд Трамп заявив, його друга бесіда з президентом РФ Володимиром Путіним на саміті G20 здебільшого була обміном «люб'язностями».

Президенти США і Росії Дональд Трамп і Володимир Путін провели на полях саміту G20 другу зустріч, про яку раніше не повідомлялося.

Нещодавно Путіна заскочили на острові з незнайомкою в авто.

Російський опозиційний політик і один із головних претендентів на президентську посаду хоче провести дебати з президентом Росії Володимиром Путіним.

Черговий, 19-ий, саміт “Україна-ЄС” закінчився великим розчаруванням. Замість того, щоб, принаймні, морально підтримати Україну, яка щодня ціною людських жертв відбиває атаки Росії на сході, європейські партнери, по суті, зробили підступну підніжку на шляху України до Європейського Союзу. З подачі Голландії відмовилися вставляти у підсумкову резолюцію, здавалось би, невинну і ні до чого не зобов’язуючу  фразу про євроінтеграційні прагнення України. І це при тому, що у преамбулі Угоди про асоціацію з ЄС зазначено: “Європейський Союз визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір…”. Тож наразі йшлося про те, аби повторити вже давно ухвалені речі,  лише формально закріпити статус-кво у стосунках. Але ЄС чомусь дав задню. Ба більше! Нідерланди почали вимагати додати у текст нові обмеження для України. Як наслідок, у переговорах зайшли у тупик та вирішили взагалі жодних документів не підписувати. Відтак саміт завершиться без схвалення підсумкової заяви чи спільної декларації. По суті, Євросоюз  у такий спосіб дав зрозуміти Україні, що не просто зачиняє перед нашим носом двері, а відмовляє Україні у праві… хотіти бути членом європейської спільноти.

Про що свідчить ця вельми дивна (особливо після надання Україні “безвізу”) і вкрай неприємна ситуація? Насамперед про подвійні стандарти наших європейських партнерів. Втім, не вперше вони поводяться щодо України, м’яко кажучи, непослідовно, за принципом: крок вперед — два кроки назад. Такі собі танці. На жаль, часто під дудку Путіна… Євросоюз, який постав на засадах певних цінностей, замість того, щоб демонструвати приклад їх послідовного дотримання, останнім часом балансує між цими цінностями і, образно кажучи, цінами, тобто інтересами. Ціни часто-густо перемагають. Яскравий приклад — історія з будівництвом Північного потоку-2. З одного боку Німеччина, як головна скрипка ЄС, запроваджує санкції проти Росії, з іншого — підтримує будівництво  Північного потоку-2.  Що є колосальним ударом по Україні та не співмірне за своїми наслідками (насамперед  фінансовими) з тими санкціями, які застосовані проти Росії. Це все одно що однією рукою давати пряник, а  іншою вдарити кувалдою по голові.

А ще це демонстрація боязкості перед Путіним, чергова спроба його умиротворити чи хоча б зайвий раз не дратувати. Навіть не знаю, що це: наївність чи цинізм? Бо не можуть не розуміти, що такими діями йому підіграють, а відтак розв’язують руки.

Та менше з тим…  Ситуація, звичайно, прикра, але не трагічна. Ані Європа нікуди не дінеться від України, ані Україна від Європи. Головне, аби ми крок за кроком робили своє “домашнє завдання”, яке за нас ніхто не зробить: з одного боку, чітко задекларувати наміри і не йти на жодні компроміси та не збиватися на манівці (хоча деякі проросійськи налаштовані європейські країни будуть нас до цього підштовхувати), з іншого — непохитно дотримуватися задекларованих намірів. Ніхто — ні Росія, ні Європа — не мають права визначати за нас наше майбутнє. Саме так прокоментував наслідки саміту Петро Порошенко. «Україна чітко за декларувала своє європейське прагнення і європейський вибір. Ми нікому це не віддамо, і ніхто не має права в нас це забрати», — сказав президент України. І додав: “Жодна країна світу не має права вмикати червоне світло на цьому шляху. І жодна нація не платила такої високої ціни на цьому шляху”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що його зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті G20 була добрим знаком.

У Кремлі заявили, що Москва не чекає поступок від президента США Дональда Трампа. Про це заявив журналістам прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, повідомляє УНІАН.

Про це він написав у відкритому листі до російського президента.

Президент Росії Володимир Путін провалив саміт G20 і нічого суттєвого не домігся від президента США Дональда Трампа.

Росія планує вислати 30 дипломатів США та заарештувати об'єкти державної власності Сполучених Штатів в Росії.

Президент США Дональд Трамп під час зустрічі на саміті G20 в Гамбурзі потрапив у пастку, влаштовану йому головою РФ Володимиром Путіним.

Разом з тим співпрацю двох країн щодо Сирії американський лідер визнав дієвим.

«Русофобія», в якій українську владу звинуватив президент Росії Володимир Путін, є цілком виправданою.

Президент США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін під час зустрічі на саміті «Великої двадцятки» в Гамбурзі близько 40 хвилин обговорювали тему російського втручання в американські вибори.

Кількість затриманих учасників протестів у Гамбурзі, які почалися 6 червня в переддень саміту G20, зросла до 288 осіб