Чи візьме «молодіжка» французький «бар'єр»?

Якщо збірна України виграє, то у півфіналі футбольного Євро-2023 (U-21) знову зустрінеться зі збірною Іспанії

На Євро-2023 українська "молодіжка" не боїться нікого. Сподіваймося, що не злякається й французів... Фото ua-football.com

Перші півфіналісти молодіжного футбольного Євро, що проходить у Грузії і Румунії, уже визначилися. Це збірні Ізраїлю й Іспанії, які у ¼ фіналу перемогли відповідно збірні Грузії (0:0, пенальті 4:3) і Швейцарії (2:1). Сьогодні, 2 липня, відбудуться ще два чвертьфінали. У першому зіграють Англія і Португалія (19.00), а в другому, о 22.00, — Франція і Україна.

Суперник нам дістався дуже сильний. У своїй групі на Євро французи виграли усі три матчі, здолавши італійців, норвежців і швейцарців (збірна Італії не вийшла до ¼ фіналу, як і збірна Німеччини). Раніше Україна грала з Францією у кваліфікації до молодіжного Євро. У Стамбулі, де був наш «домашній» матч, була нічия, але на виїзді «синьо-жовті» поступилися з рахунком 0:5… Не дивно, що однозначним фаворитом цього чвертьфіналу букмекери вважають триколірних «півників».

Утім, визнаючи силу опонентів, здаватися до гри підопічні Руслана Ротаня точно не будуть. На цьому Євро наша «молодіжка» вже продемонструвала, що може на рівних суперничати з командами, які вважали фаворитами. На груповому етапі наші хлопці обіграли хорватів і ледь не здолали іспанців, які спромоглися зрівняти рахунок лише на останніх хвилинах поєдинку…

«Бий уперед, комбінація прийде» — це не для нас

Тішить, що збірна України на цьому Євро грає не на відбій, не за принципом «бий уперед, комбінація прийде», а у пас, спираючись на пристойну техніку, сповідуючи атакувальний стиль.

Щоправда, при цьому дуже важливо не заграватися біля своїх воріт, даруючи м’яч суперникам, як це було на початку поєдинку в групі проти Іспанії… Гадаю, Руслан Ротань уже провів відповідну роз’яснювальну роботу, і таких «дитячих» помилок наші хлопці у грі з французами не припускатимуться.

Без Ваната, зате з Мудриком

За даними нашого тренерського штабу, в матчі проти французів зможе взяти участь півзахисник лондонського «Челсі» Михайло Мудрик, який відновився після пошкодження. Це добре. А от динамівець Владислав Ванат, що в матчі проти румунів одержав пряму червону картку, з французами не зіграє. Прикро, бо вибір у атакувальній лінії у Ротаня не настільки великий, як хотілося б…

На цьому Євро наша «молодіжка» бореться не лише за медалі турніру, а й за право представляти Україну на літній Олімпіаді-2024 у Парижі (Франція). Цікаво, що навіть у випадку поразки від французів у чвертьфіналі певні шанси поборотися за місце на Олімпіаді в українців залишаться… Але, звісно, у ¼ фіналу треба перемагати! Хоча зробити це нашим хлопцям буде дуже скадно, ми у них віримо. Україно, вперед!