Генпрокуратура взялася за «Нафтогаз»

4 серпня Департаментом з розслідування особливо тяжких злочинів в сфері економіки Генеральної прокуратури відкрито кримінальне провадження проти посадових осіб НАК «Нафтогаз України».

Про це ЕП повідомив співрозмовник в ГПУ.

Він не уточнив прізвищ фігурантів справи, пояснивши лише, що вони підозрюються в порушенні двох статей КК: № 172 (Грубе порушення законодавства про працю) і № 364 (Зловживання владою або службовим становищем).

В рамках цього провадження 9 серпня Генпрокуратура зажадала у «Нафтогазу» список документів.

«Для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, просимо надати завірені копії чинного статуту „Нафтогазу“; журналу входу/виходу в центральний офіс компанії за 18 і 21 липня 2017 року», — йдеться в запиті ГПУ на «Нафтогаз», який є в розпорядженні ЕП.

Крім того ГПУ зажадала табель обліку робочого часу глави НАК Андрія Коболєва, Щербенко В.В. (Директор з адміністративної діяльності НАК — ЕП) і Лупащенко В.М. (Начальник управління департаменту безпеки НАК — ЕП) за 18 липня; посадову інструкцію Коболєва, Щербенко і Лупащенко, що діє на липень-серпень 2017 року.

Провадження відкрито за фактом звільнення 1 серпня Ігоря Бурака з посади віце-президента-головного інженера ПАТ «Укртрансгаз».

За неофіційними даними, в зазначені дати (18 і 21 липня) Бурак приїжджав до центрального офісу «Нафтогазу», де проводив зустріч з Коболєвим, Щербенком і Лупащенком.

«Говорили про його звільнення „за власним бажанням“. Він не погодився, тому (в кінці липня — ЕП) було розпочато внутрішнє службове розслідування і його звільнили за статтею», — каже співрозмовник ЕП в «Укртрансгазі».

«У ході роботи комісія зібрала відповідні доказові матеріали, встановила факти порушень і вину посадових осіб компанії, до яких були застосовані відповідні дисциплінарні стягнення, в тому числі звільнення», — таке формулювання міститься в офіційному поясненні «Укртрансгазу» до рішення про звільнення Бурака.

Ігор Бурак є членом команди екс-президента «Укртрансгазу» Ігоря Прокопіва (в даний час займає посаду заступника голови Міненерго) — опонента Андрія Коболєва.