BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Петер Сіярто вимагає від ЄС припинити фінансову допомогу Україні на тлі корупційного скандалу в енергетиці

  • 20.11.2025, 18:29
  • 281

У четвер, 20 листопада 2025 року, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що ЄС не повинен продовжувати фінансову підтримку України після оприлюднення даних про масштабне корупційне розслідування в енергетиці

Фото: Reuters
Фото: Reuters

Перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі Сіярто заявив журналістам, що, на його думку, в Україні «діє військова мафія».

«В Україні діє військова мафія, корумпована система, а президентка Європейської комісії… замість того, щоб припинити виплати і вимагати негайного фінансового очищення, хоче надіслати Україні ще 100 млрд. Це божевілля», — наголосив він.

Крім того, очільник угорського зовнішньополітичного відомства заявив, що ситуація для України «не є позитивною» та що твердження про те, що час працює на Київ, є «ілюзією».

"Час не на боці України. Ілюзією є твердження, що час на боці України", — додав він.

Сіярто також підкреслив, що Угорщина підтримуватиме мирні ініціативи президента США Дональда Трампа.

10 листопада в Національному антикорупційному бюро повідомили, що викрита злочинна організація діяла у сфері енергетики та систематично отримувала неправомірну вигоду від контрагентів «Енергоатому» — у розмірі від 10% до 15% вартості укладених контрактів. Схема отримала неофіційну назву «шлагбаум».

"НАБУ та САП проводять масштабну операцію з викриття корупції у сфері енергетики. 15 місяців роботи та 1000 годин аудіозаписів. Задокументовано діяльність високорівневої злочинної організації", — заявили у НАБУ.

Цього ж дня «Українська правда» повідомила: детективи НАБУ вранці 10 листопада прийшли з обшуками до співвласника студії «Квартал 95» та соратника Зеленського Тимура Міндіча. Сам бізнесмен незадовго до цього покинув територію України. Пізніше обшуки відбулись у міністра юстиції Германа Галущенка.

Детективи НАБУ також встановили: злочинна група легалізувала близько $ 100 млн незаконно отриманих коштів. Це відбувалося в приміщенні, яке належало екснардепу й нині російському сенатору Андрію Деркачу.

Водночас керівник САП Олександр Клименко створив комісію, аби провести службове розслідування щодо можливого витоку даних у справі про корупцію в енергетиці.

Володимир Зеленський заявив, що урядовці мають працювати з НАБУ для результату в розслідуванні детективів щодо корупції у сфері енергетики.

11 листопада НАБУ повідомило про підозру сімом фігурантам справи щодо корупції в енергетиці (операція «Мідас»). П’ятеро підозрюваних уже затримані, тоді як Міндіч і Цукерман виїхали з України.

17 листопада прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко повідомила, що Кабінет міністрів ухвалив план дій для оновлення наглядових рад і виконавчих органів державних енергетичних компаній. Першочергове завдання — формування нового складу наглядової ради Енергоатому.