Мати військового РФ Агєєва просить Порошенка його помилувати

Мати російського військовослужбовця Віктора Агєєва Світлана просить президента Петра Порошенка його помилувати.

Про це вона сказала у відеозверненні на YouTube-каналі novayagazeta.

«Шановний пане президенте, я б хотіла звернутися до вас з проханням помилувати мого сина і дуже хотіла б отримати вашу згоду на побачення із ним, чи хоча б на те, щоб ви дозволили передати йому мій відео лист», — сказала вона.

За її словами «в родині обговорювалася служба за контрактом».

«Я сама досі не можу зрозуміти, як сталося так, що моя дитина опинилася в тих місцях. Якщо ви помилуєте мою дитину, це буде для нього великий життєвий урок. Я впевненна, що він зробить правильні висновки», — сказала Агєєва.

«Якщо у випадку обміну якийсь український громадянин вернеться додому до родини, я буду так само щаслива, як і щаслива за свою дитину», — додала вона.

Агєєва заявила, що готова поїхати в Україну для переговорів «щодо обміну».

Джерело: Українська правда

Агєєв заявив, що йому не говорили, що Росія від нього відмовиться

Затриманого на Донбасі військовослужбовця РФ Віктора Агєєва не попереджали, що відмовляться від нього, якщо він потрапить у полон.

Про це Агєєв заявив в інтерв'ю «ТСН. Тиждень», яке вийшло в ефір увечері 9 липня.

«Ні. Такого не говорили. Я про це якось не думав. Як кажуть, поки не станеться, то не замислюєшся над цим», — сказав він, відповідаючи на питання, чи пояснили йому, що він може потрапити у полон, і що від нього може відмовитися його країна у цій ситуації.

Про те, що відправляючись в Україну, він за міжнародними нормами є злочинцем, Агєєв також не замислювався.

Російський військовий, втім, вважає, що його статус контрактника міг би підтвердити командир частини, в якій він проходив службу. За його словами, у контракті, який він підписав у Росії про Україну не згадується.

Агєєв стверджує, що приїхав «захищати братський народ», бо таку точку зору пропагують у російських ЗМІ.

При цьому він не зміг розказати, які задачі мав виконувати на опорному пункті, де потрапив у полон.

Джерело: Українська правда

Полонений військовий Агєєв підтвердив, що служить в РФ на контракті

Затриманий на Донбасі військовослужбовець РФ Віктор Агєєв підтвердив, що був відправлений на схід України після підписання контракту на службу у Збройних силах РФ.

Про це Агєєв заявив в інтерв'ю «ТСН. Тиждень», яке вийшло в ефір увечері 9 липня.

«Я військовослужбовець. Частина 65246 (розташована у м.Новочеркаськ, це полк зв'язку і навчальний центр Повітряно-космічних сил Росії — ред.)», — розповів Агєєв.

Також він підтвердив, що у березні 2017 приїхав в Ростовську область і підписав контракт на службу в Збройних силах РФ. За його словами, він приїхав у  свою частину, пробув там 4 дні, підписав контракт і буквально відразу був відправлений на Донбас.

«Відправлення, напевно, було. Не знаю … Я не заглиблювався. Відправили і відправили. Гроші платять, і … служба є служба», — зазначив Агєєв на питання, чому так швидко він був відправлений на Донбас.

Також він припустив, що інших російських військовослужбовців відправляли разом з ним.

«Може бути, інших теж відправляли, але не моїм „рейсом“, тобто іншою партією, так би мовити. Я їхав і Алекс (загиблий у перестрілці під час ліквідації ДРГ командир його групи Олександр Щерба)».

Джерело: Українська правда