Наливайченко: «ФБР і Мін'юст США опрацьовують докази корупції в українській владі»

Адміністрація Трампа буде характеризуватися «нульовою толерантністю» до корупції у світі, в тому числі і в Україні".

Про це заявив лідер руху «Справедливість», колишній голова СБУ Валентин Наливайченко в ефірі Еспресо.TV.

«Особливо — в українській владі, особливо — стосовно президента Порошенка і його найближчого оточення», — додав він.

При цьому Наливайченко підкреслив, що в Україні відбувається не боротьба з корупцією, а її імітація.

«І цього нова адміністрація Сполучених Штатів не сприймає, і цього не сприймають європейські партнери», — підкреслив лідер руху «Справедливість».

Він підтвердив, що спецслужби США мають у своєму розпорядженні докази корупції в українській владі.

«Я підтверджую, що ФБР США дійсно має не тільки плівки Онищенка, але і матеріали про жахливу корупцію української влади. Американська сторона, у тому числі, їх отримала. Фахівці ФБР, Мін'юсту вивчають ці докази, достовірні матеріали чи ні», — зазначив колишній керівник СБУ. І додав, що після призначення нового міністра юстиції США ми побачимо, які правові кроки будуть і кого вони викличуть на допит".

За словами Наливайченка, адміністрація Трампа має намір серйозно посилити боротьбу з корупцією у світі.

«США зараз і нова перехідна адміністрація після 20 січня 2017 року серйозно візьметься за питання відновлення світового простору, вільного від офшорів, вільного від розкрадання бюджетів всіх країн без винятку. І серйозні будуть зміни в юрисдикції міжнародних судів, американських судів, навіть ролі МВФ з точки зору пошуку, затримання або арешту і повернення вкрадених активів тим країнам, які вже очищаються від корупції», — заявив Наливайченко.

За його словами, нова адміністрація США має намір запропонувати МВФ припинити фінансувати уряди, які лише імітують проведення реформ та боротьбу з корупцією.

«Нова американська адміністрація готує звернення, щоб Міжнародний валютний фонд фінансував не провальні уряди і міфічні реформи, незалежно від назви країни, а фінансував незалежних журналістів-розслідувачів по всьому світу, незалежних приватних детективів, компанії, які здатні розшукати украдений актив, у тому числі на офшорах, повідомити про це і після цього допомогти повернути викрадені гроші», — розповів Наливайченко.