Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Родичі Героїв Небесної сотні виступили проти ймовірного призначення адвоката Януковича заступником голови ДБР

  • 15.01.2020, 18:14
  • 708

Громадська організація «Родини Героїв Небесної сотні» виступила проти призначення адвоката експрезидента Віктора Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника голови Державного бюро розслідувань.

Про це йдеться у відкритому листі ГО до президента України, голови Верховної Ради, до генерального прокурора, в.о. директора ДБР та Комісії, яка займється відбором кандидатів на посади в Бюро, передає Громадське.

«Родини загиблих на Майдані, адвокати родин, поранені і учасники Революції Гідності зустрічались із в.о. директора ДБР Іриною Венедіктовою. Ще другого січня ми подавали звернення де заперечували проти призначення на адміністративні посади осіб, які мають конфлікт інтересів… Зокрема, чутки щодо призначення на посаду заступника директора ДБР адвоката Януковича Олександра Бабікова», — йдеться у листі.

Повідомляється, що під час зустрічі спростування що цього призначення не було.

«На пряме питання Ірина Венедіктова зазначила, що в разі рекомендації його конкурсною комісією за умови проходження спецперевірки, він таки буде призначений. Згодом з'ясувалось, що Бабіков вже проходить спецперевірку. А конкурсна комісія, якій окремо задавали питання, наявність у Бабікова конфлікту інтересів в зв'язку із його діяльністю як адвоката не виявила», — повідомляє ГО.

Згідно з інформацією, у комісії заявили, що «Бабіков не є особистим адвокатом Януковича, а лише знайомився із матеріалами цієї справи».

У ГО також наголосили, що за словами в.о. директорки ДБР, «саме на заступника буде покладено аудит справ Майдану, коли ДБР їх отримає».

«Прямо під час зустрічі родини передали Венедіктовій пакет документів на підтвердження того, що Олександр Бабіков активно захищав Януковича, зокрема, в справі щодо вбивств і насильства над протестувальниками, організованим на думку слідства саме ВФЯ під час протестів взимку 2014-го року», — додали в організації.

3 грудня 2019-го Рада остаточно ухвалила закон про перезапуск ДБР та розблокувала розслідування справ Майдану.

Окремо депутати проголосували за поправку № 318 до законопроєкту про ДБР, яка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. За неї проголосували 334 депутати.

Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013−2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося «справами Майдану», Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Схожі новини