У Нафтогазі пояснили, як зміниться ціна на газ у разі виграшу в Стокгольмському арбітражі

Україна зможе отримати компенсацію за переплату за першим контрактом.

У разі виграшу позовів у Стокгольмському арбітражному суді ціна на газ для населення і промисловості в Україні може знизитися. Про це заявив Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Якщо ми зможемо в рамках справи купівлі-продажу газу довести нашу позицію, це буде означати зниження ціни для України, порівняно з тією, яка є. Це буде стосуватися всіх», — заявив Коболєв.

За його словами, в частині транзиту газу це також означатиме те, що Україна зможе отримати компенсацію за переплату за першим контрактом.

«І третє, ми зможемо завершити процес виділення з „Нафтогазу“ незалежного оператора ГТС», — зазначив Коболєв.

Нагадаємо, рішення арбітражу за контрактом на закупівлю газу очікується до квітня, а за контрактом на транзит газу — до червня 2017 року.

Як повідомлялося, Газпром та Нафтогаз подали взаємні позови до Стокгольмського арбітражу. Суд відмовився об'єднати ці позови.

Загальні вимоги «Нафтогазу» до «Газпрому» в рамках позову станом на 31 липня 2016 року склали $28,3 млрд. З них за контрактом на поставку газу — $18,1 млрд, зокрема, $14,2 млрд стосуються питання цін на газ, закуплений Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року. У свою чергу, вимоги по транзитному контракту склали $10,2 млрд.

Загальні зустрічні вимоги «Газпрому» до «Нафтогазу» становлять $38,7 млрд. Майже вся ця сума стосується контракту на поставку газу: $29,2 млрд — санкції за принципом «бери або плати» за 2012−2014 роки і третій квартал 2015 року; $2,2 млрд відносяться до питання спірної ціни на газ в четвертому кварталі 2013 року і другому — 2014 року. Вимоги російської компанії по транзитному контракту складають загалом $6 млн і стосуються 5 млн куб. м. балансуючого газу.

Джерело: РБК-Україна