Європарламент закликав Росію звільнити українських заручників

Також євродепутати закликали державу-агресора припинити видавати «всім жителям Криму російські паспорти».

Європейський парламент засуджує окупацію Криму державою-агресором Росією і закликає Кремль звільнити утримуваних в заручниках громадян України. Про це йдеться в прес-релізі на сайті законодавчого органу Євросоюзу, передає «Ліга».

«Європарламент знову заявляє про засудження незаконної анексії Кримського півострова і міста Севастополя Росією три роки тому. Він засуджує порушення свободи слова, зловживання щодо ЗМІ, насильницьке нав'язування російського громадянства і дискримінаційну політику, що проводиться так званою владою стосовно, зокрема, етнічної кримськотатарської меншини», — йдеться в повідомленні.

Європарламентарі закликали державу-агресора припинити видавати «всім жителям Криму російські паспорти» і «без подальших зволікань звільнити всіх незаконно і безпідставно затриманих громадян України як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України, і забезпечити їх безпечне повернення».

У законодавчому органі ЄС також зажадали від РФ «негайно припинити практику переслідування» по відношенню до жителів півострова, які протестують проти російської окупації, в зв'язку з неодноразовими випадками «зникнень» людей, застосування тортур і систематичного залякування.

"Депутати Європарламенту знову закликають до негайної відміни постанови так званого Верховного суду Криму від 26 квітня 2016 року про заборону Меджлісу — законного і визнаного представницького органу етнічних кримських татар, корінного народу півострова, чиї «права були серйозно порушені», — наголошується в повідомленні.

Також в  резолюції Європарламенту міститься вимога продовжити «обмежувальні заходи відносно осіб, відповідальних за грубі порушення прав людини, включаючи заморожування їх активів в банках ЄС».

Крім того, в документі перераховані прізвища 31 громадянина України, на звільненні яких наполягають євродепутати. Зокрема, в списку присутні Микола Карпюк, Станіслав Кліх, Олександр Кольченко,  Олег Сенцов, Ахтем Чийгоз, Алі Асанов, Роман Сущенко, Микола Семена.