ЧС-2018. Відбірний етап. Фінляндія — Україна 1:2.

Беседін рятує синьо-жовтих від ще однієї ганьби

Збірна України з великими труднощами виграла матч відбору до ЧС-2018 з Фінляндією (2:1). Підопічні Андрія Шевченка були близькими до повторення ганьби в товариському матчі з Мальтою. Уникнути другого ляпаса за кілька днів вдалося з великими труднощами.

Нинішня збірна Фінляндії — це навіть на середняк європейського футболу, а вже ближче до аутсайдерів. Але і теперішня збірна України — це напевно найслабкіша команда за своєю грою за останні років 20-ть. Отже, і побоювання за результат були досить аргументовані.

Найбільше турбував напад та оборона. У результаті усі страхи були втілені в життя. Перший тайм гри в Тампре — це майже повторення «мильної опери» з Мальтою. Відсутність бажання, абсолютно «сіра» гра півзахисту. Результат такоє гри — один постріл у площину воріт від Малиновського та удар головою від Селезньова — вище цілі.

У Фінляндії моментів біля воріт П`ятова майже не було. Був лише удар з метрів 12-ти, але далеко від «рамки» воріт.

Другий тайм Шевченко розпочав без замін, але збірна забігала і заграла аресивніше в атаці. Нарешті в телекартинці з`явився Ярмоленко. Спочатку Андрій пробив з гарної позиції, але вище воріт. А через кілька хвилин Ярмоленко розпочав атаку після якої був забитий гол. 7-й номер збірної з флангу навісив в карний на Малиновського, котрий прийняв м`яч і пробив, але воротар Градецькі оформив сейв, а вже на добивання був першим Коноплянка, який і вразив порожні ворота — 0:1. До речі, Коноплянка провів чи не найкращий матч за збірну за останній рік.

Далі українська команда наступила на свої старі граблі — забила і збавила оберти. Фінляндія цим скористалася відразу. На 72-й хвилині після серії навісів та ударів в карному українців Ракицький вибивав круглого, і він влучив у поперечку воріт, а від неї відскочив у воротарський, де першим на м`ячі був Похьянпало, що і пробив П`ятова — 1:1. Знову помилка захисту. У моменті колив бив по воротах Похьянпало поруч були Степаненко та Коваленко, які навіть не спробували зіграти з фіном. Усі світлини АР

На радість Шевченку відігралася Україна за три хвилини. Зіграла заміна тренера, котрий поміняв «тяжкого» Селезньова на більш молодого Беседіна. Після прострілу низом з флангу від Ракицького Беседін зклався, і ударом головою підрізав м`яча у ворота Градецькі — 1:2. Помилки після першого забитого голу синьо-жовті вже не повторили. Збірна України в завершальні 20 хвилин мала більше шансів забити ще гол, ніж господарі зрівняти рахунок.

У цілому, нинішню гру збірної України аж ніяк не назвеш такою, що гідна фінальної частини ЧС-2018. Хоча варто подумати, можливо, Шевченко і Ко зовсім і не збираютьтся їхати в Росію…