ОБСЄ про «військовий парад» на 9 травня: «Це порушення Мінська»

В ОБСЄ наголосили, що важка техніка не повинна перебувати на так званих військових парадах проросійських найманців.

Використання важкої військової техніки бойовиками на «військовому параді» 9 травня 2017 року окупованому Луганську є порушенням мінських угод. Про це заявив сьогодні на брифінгу перший заступник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг, передає Ліга.

«Я повинен підтвердити — так звана ЛНР повідомила нам про те, що вони мають план порушити мінські угоди. Ми в своїх звітах висвітлювали, що присутність цього озброєння є порушенням мінських угод. І ця зброя не має там перебувати відповідно до домовленостей, які були підписані так званими ЛНР і ДНР», — підкреслив Хуг.

Згідно з даними військових експертів групи Інформаційного опору, окупанти під «легендою» підготовки до «військового параду на честь Дня Перемоги» підтягують техніку і озброєння до окупованих Донецьку і Луганську.

«Ствольну артилерію (122-мм і 152-мм), також відзначається перекидання підрозділів РСЗВ. Звертає на себе увагу той факт, що наряд сил і засобів, виділених для „параду“, складається переважно з зведених підрозділів (1-го АК ДНР і 2-го АК ЛНР)», — наголошується в повідомленні.

ДНР і ЛНР — терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частину Донецької та Луганської області України. Обидві організації створені, фінансуються і утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.