Вся трупа – на сцені

У Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької відбулася урочиста академія з нагоди 100-літнього ювілею.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка читає привітання від президента Петра Порошенка.
Голова Львівської ОДА Олег Синютка читає привітання від президента Петра Порошенка.

Першим серед театрів України свій столітній ювілей святкує Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької. З цієї нагоди під час урочистої академії Олег Синютка зачитав привітання від президента України Петра Порошенка. «Хочу урочисто вручити це вітання від президента  людині, яка була і є символом театру, – Федору Стригуну. Людині, яка 30 років тому очолила цей колектив і провела його до зірок. Дякуємо вам за вашу життєву позицію, патріотизм і майстерність. Творчих успіхів, гараздів, благополуччя і миру», – побажав Олег Синютка.

Голова Львівської ОДА також вручив державні нагороди найкращим працівникам театру.  Указом президента України за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність нагородили орденом «За заслуги»

ІІ ступеня Андрія Мацяка – Генерального директора Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, орденом «За заслуги» III ступеня Януша Юхницького – артиста, провідного майстра сцени. Окрім того, присвоїли почесні звання: “Народний  артист України” — артистці Наталії Лань, “Заслужений артист України” — Наталії Лісовій, “Заслужений працівник культури України” — кравцю Катерині Калінчук.

Гостям презентували відеофільм про історію театру, уривки з вистав, а на завершення – відеозапис монологу з вистави «Житейське море» у виконанні головного режисера і актора театру Федора Стригуна.      Театралізованими номерами вітали заньківчан актори київських театрів імені Івана Франка та імені Лесі Українки.  Впродовж усього  дійства уся велика трупа заньківчан одночасно перебувала на сцені: це зовсім юні актори, які щойно закінчили акторський факультет ЛНУ ім. Івана Франка, заньківчанська молодь, а також честь, слава, гордість та історія – представники найстаршого покоління заньківчан, які пам’ятають ще фундаторів цього театру – Бориса Романицького, Василя Яременка, Варвару Любарт, Лесю Кривицьку. Це єднання поколінь яскраво свідчить про неперервність заньківчанських традицій, а також вселяє надію у те, що майбутнє найстарішого в Україні театру — у надійних руках.

Фото Романа Метельського