Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Москва приєднала українську церкву неканонічно, — Вселенський Патріарх

Константинополь заявив, що ніякої канонічної території Російської Православної церкви (РПЦ) в Україні не існує.

А Москва у 1686 році приєднала українську церкву неканонічно і взяла більше, ніж дозволено.

Про таке йдеться в інформаційному бюлетні з прес-служби вселенського патріархату, текст якого опублікував речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря, повідомляє Укрінформ.

У промові після Панахиди в 40-й день за спочилим митрополитом Перги Євангелом, яку відслужили ієрархи Вселенського Патріархату, зазначено: «Вселенський Патріарх Варфоломій сказав про свою незмінну турботу/зацікавлення у розв'язанні/лікуванні українського церковного питання і відновленні єдності розділеного церковного тіла в країні. Його Всесвятість нагадав про те, що Константинопольська Церква завжди дбала і вирішувала багато складних церковних питань на користь народу Божого і збереження Всеправославної єдності, та сьогодні бореться для остаточного врегулювання церковних справ в Україні».

Зокрема, звертаючись до особистості і діяльності покійного ієрарха Вселенського Престолу, Вселенський Патріарх зазначив, що «митрополит Євангел, працюючи в якості члена кількох Синодальних Комісій з вирішення різних питань, завжди виходив з критеріїв історії, канонів і логіки».

«Ми бажаємо, як Мати-Церква, відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла — десятків мільйонів вірних, хрещених і просвічених безпосередньою турботою і місіонерською діяльністю Вселенського Престолу. Крім того, в минулому, Константинопольська Церква, діючи в рамках канонів і пастирської опіки, вирішувала важкі і складні церковні питання, завжди керувалась інтересами народу Божого і збереженням Всеправославного єдності. Достатньо згадати нещодавню участь і допомогу Вселенського Патріархату у вирішенні проблем, які були в Церквах Кіпру, Єрусалиму, Албанії тощо. Так Константинопольська Велика і Свята Церква Христова діє в дусі істинної любові, бореться і сьогодні для остаточного вирішення церковних справ в Україні», — наголосив Вселенський Патріарх.

Далі Патріарх Варфоломій нагадав про духовні та канонічні права Вселенського Престолу щодо України: «Нехай не забувається, що Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита у Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі та при безумовному згадуванні Вселенського Патріарха. Це сказано у Томосі про автокефалію, що Мати-Церква дарувала Польській церкві: Наш Престол не визнав відділення Київської Митрополії і залежних від неї православних Церков Литви та Польщі та їх приєднання до Московської Церкви, що було здійснено проти канонів та не були дотримані права Київського митрополита, який мав титул Екзарха Вселенського Престолу».

Патріарх і його прес-служба, змальовуючи ситуацію в Україні, наголосили на формулі «розділене церковне тіло». Також про «різні групи» говорив після зустрічі з ієрархами так званої УПЦ МП в Україні і митрополит Галльський Еммануїл. Такий погляд принципово різниться від позиції РПЦ, яка вважає, що її митрополія в Україні є «канонічною Церквою», а всі решта православні — «розкольники».

Цією промовою Вселенський Патріарх Варфоломій ще наз підтвердив твердий намір вирішити українське питання. Отже, не відповідає дійсності твердження про те, що Вселенський Патріарх після візиту до нього делегації так званої УПЦ МП (у складі якої був і український олігарх російського походження Вадим Новинський.Ред.) погодився «відкласти справу».

Безпосередньо у самому інформаційному бюлетні прес-служби Вселенського Патріарха сказано: «Вселенський Патріарх логічно, як і ми, як Мати-Церква, хочемо відновити єдність розділеного церковного тіла в Україні».

Як підсумок, Вселенський Патріарх знову послався на покійного митрополита Перги Євангела, кажучи, що всі пам'ятатимуть про духовну працю та любов, яку він виявляв до кожної людини. Були присутні архієпископ Синайськи, Фарранський і Раїфський Даміан, ієрархи Вселенького Патріархату, родичі покійного митрополита Перги, архонти, духовенство, члени громади та паломники з-за кордону.

Схожі новини