Волинь атакують снігові блохи
- 03.02.2017, 10:13
- 4 269
Цілі полчища чорних комах сунуть на село Млинове Ратнівського району! Люди викликали комісію, аби спеціалісти роз’яснили, чи чекати від комах біди?
/wz.lviv.ua/images/articles/2017/02/blohy.jpg)
Те, що земля під ногами «ворушиться», першим побачив літній житель Млинового. Поїхав у поле розкидати гній. Здивувався, що поверх снігового покривала чорно насипана земля. Взяв жменю й підніс до носа. Принюхався — запахло паленою гумою. Подумав, хтось поле чимось посипав. Але бачить, купка «землі» під пальцями розлазиться. Повернувся додому й давай дітям про побачене розповідати. Ті самі поїхали на поле. А коли вгледіли чорні купки, що ворушаться, зрозуміли, що це тисячі й навіть мільйони невідомих комах! Вже розлізлися на понад три гектари. Такі мацюпусінькі, в межах одного міліметра.
Про непроханих гостей повідомили сільського голову Анатолія Оніщука, той доповів у район. Невдовзі у Млинове прибула спеціальна комісія. Відібрали зразки для дослідження й невдовзі ошелешили селян: тутешні землі окупували снігові блохи. Люди занепокоїлися: чого чекати від комах? Чи ці блохи — кровопивці? Чи переносять недуги? Спеціалісти заспокоїли селян. Бо з тваринними блохами снігові мають мало що спільного.
Мова про блохи глетчерні (в народі — снігові блохи). Ці комахи не загрожують ані людям, ані тваринам, ані посівам. Вони не лізуть у житла, оскільки там тепло, а ці членистоногі при плюс десять і вище швидко гинуть. Снігові блохи мешкають лише у снігу і навіть яйця відкладають у кригу. Облюбовують болотисті ділянки біля водойм. Харчуються біологічними продуктами та залишками гнилих рослин.
Чому снігові блохи з’явилися попід «білоруським» лісом на Волині? Обов’язкова умова для їхньої повноцінної життєдіяльності — відлига. Спеціалісти обласної фітосанітарної лабораторії радять перечекати час, коли блохи активні. З настанням сильних морозів комахи впадуть у сплячку, а з приходом справжнього весняного тепла підуть у землю.