Освіта

Міністр освіти й науки України розповіла «ВЗ» про скандал довкола мовних положень закону про освіту, міфічне «укрупнення» точних предметів, підвищення зарплат вчителям, долю нової української школи та про своє приватне життя.

Непрості питання до директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Освітня реформа передбачає впровадження 12-річного шкільного навчання, а також скорочення тривалості бакалаврату на низці спеціальностей до 3 років.

Директор департаменту освіти й науки ЛОДА Любомира Мандзій розповіла, з якими здобутками і недоліками Львівщина підходить до нового навчального року.

Уряд виділить 1 млрд грн на модернізацію початкової освіти.

Гроші посадовець вимагав від викладача столичного ліцею за вирішення питання щодо його призначення на посаду директора одного із навчальних закладів.

«За 90 тисяч гривень неправомірної вигоди він пообіцяв викладачу ліцею посприяти у його призначенні на посаду директора загальноосвітнього навчального закладу», — йдеться в повідомленні.

Голову комісії затримали 18 серпня неподалік від місця його мешкання. Вилучили кошти, які він одержав у якості хабара за вирішення питання.

«На даний час на підставі ухвали суду проводяться обшуки в службових приміщеннях Департаменту, а також за місцем проживання правопорушника», — йдеться в повідомленні.

Як відомо вранці 18 серпня правоохоронці проводять обшуки у Департаменті.

Українська правда. Київ

З наступного навчального року в школах Латвії планують ввести здачу іспитів у 9-х та 12-х класах тільки латишською мовою.

Активісти з громадянської журналістики адаптували міжнародний курс, який має на меті дати базове розуміння основ громадянської журналістики, мережевої безпеки, роботи з відео, фото, аудіо, підвищення медіа-грамотності. Курс орієнтований на широке коло слухачів.

У 1−2 класах початкової школи учням не ставитимуть оцінок, а у 3−4 класах привчатимуть до системи балів.

У 2017 році 20,6% коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) буде спрямовано на ремонти та побудову шкіл.

Ректор, четверо викладачів, бухгалтер і завгосп заново створили Донецький медуніверситет…

З початку червня Львівська область отримала з державного бюджету медичну та освітню субвенцію в обсягах 61,4 млн гривень та 29,1 млн гривень відповідно.

Журналіст «ВЗ» побувала на ЗНО у ролі громадського спостерігача.

Батьки розуміють, що дитина, яка закінчила україномовну школу, матиме більше можливостей для реалізації.

Освітяни готують до запровадження у 2018−2019 навчальному році нових стандартів середньої освіти, зокрема у початковій школі. У п’ятницю, 12 травня, у Львові на всеукраїнській нараді освітян презентували стандарти нової початкової освіти, повідомила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.