Нарешті, або Коли зламаємо хребет агресору?

Переважна більшість українців з нетерпінням чекали, коли нарешті Сенат Конгресу США остаточно затвердить виділення Україні рекордної фінансової допомоги у розмірі 40 млрд доларів

Попри двопалатну підтримку внесеного президентом США Джо Байденом пакету фінансової допомоги Україні, остаточне рішення з затвердженням цієї допомоги, через бюрократичні регламентні процедури прихильникам путіна в Конгресі США вдалося загальмувати. Один із сенаторів, який представляє республіканську меншість в Сенаті, подав регламентну поправку до вже прийнятого Палатою представників цього закону. Внесення цієї правки відтермінувало прийняття надзвичайно важливого і необхідного для України закону.

Не можна сказати, що автор цієї поправки є відвертим прихильником путіна, але відомо, що він входить в групу сенаторів, які є ярими прихильниками Дональда Трампа і вважають, що США повинні більше турбуватись про внутрішні інтереси Америки. Оскільки в країні значно виросла інфляція, ціни, в тому числі і відчутно подорожчав бензин, а тому не варто виділяти такі астрономічні кошти з бюджету США, тобто з коштів, які сплачують платники податків.

Його правка начебто і не стосувалась доцільності та обґрунтованості самого закону, а зводилась до законодавчого контролю над цим пакетом допомоги, більш чітке визначення необхідності такої величезної суми допомоги та деяких інших питань. Але внесення цієї правки не дозволило Сенату затвердити закон. Поява цієї правки була несподіванкою навіть для республіканської меншості, керівник якої на чолі делегації республіканської меншості в Сенаті США був з візитом в Україні і зустрічався з президентом Зеленським. Всі чекали позитивного голосування в Сенаті, і для цього усе було готово, тому несподіванка дала підстави для різних трактувань цього факту.

Заради справедливості необхідно зауважити, що, крім автора цієї поправки, ще 10 сенаторів-республіканців теж висловлювали певні претензії до закону. Деякі політики та політологи, які орієнтуються на путіна і його владу, а, може, і є його прихованими агентами, почали через засоби масової інформації поширювати різні коментарі, які ставили під сумнів прийняття цього закону взагалі. Тому інші стали говорити про те, що за спиною Байдена піднімає голову пропутінська агентура.

Ситуація ускладнювалась ще й тим, що у разі прийняття цієї правки (повністю чи частково) Сенат не мав повноважень ухвалити цей закон остаточно.

Законопроєкт могли скерувати назад до Палати представників, яка повинна здійснити повторний його розгляд і провести голосування.

Розрахунок автора цієї правки полягав, мабуть, у тому, що до літніх канікул Палата представників не встигне провести його повторне обговорення і голосування.

Тобто до осені заблокувати надання вкрай необхідної Україні допомоги.

Інтереси путіна в цьому абсолютно очевидні, тому і виникло відповідне припущення. Але путін знову програв.

Сенат Конгресу США підтримав законопроєкт про надання Україні 40 мільярдів доларів військової та економічної допомоги.

86 сенаторів підтримали цей закон, а 11, які представляють республіканську меншість, були проти. Більшість республіканців, які є в Сенаті, підтримали цей законопроєкт. Так невдало для путіна завершилась ще одна спецоперація, метою якої було, якщо не зірвати, то хоча би відтермінувати надання Україні допомоги, яка може мати вирішальне значення у війні.

Тепер цей законопроєкт має підписати президент США, і він стане законом. Ніяких сумнівів, що президент США його підпише, немає.

Нагадаю, що цей законопроєкт Палата представників Конгресу ухвалила ще 10 травня, тоді проголосували 367 конгресменів позитивно і 57 - проти. Більше того, президент США вніс пропозицію про виділення Україні 33 мільярдів доларів США, а Палата представників збільшила цю допомогу до 40 мільярдів.

В американській пресі, близькій до Білого Дому (газета «Вашингтон пост», наприклад) вже аналізується і конкретизується пакет цієї допомоги.

Зокрема зазначається, що безпосередньо на закупівлю озброєння буде виділено - 22,1 млрд доларів із 40-мільярдного пакета.

Всієї номенклатури озброєнь, які будуть поставлені, не повідомляється, але вказується на те, що, ймовірно, надійдуть вкрай необхідні нам протиракетні системи “Petriot”, реактивні системи залпового вогню (можливі деякі варіанти щодо їх дальності) і багато іншого найновішого озброєння.

Крім того, з цього пакету допомоги - 9 мільярдів, зокрема, підуть на покриття бюджетних витрат - в тому числі і заробітну плату військовослужбовців.

Надання сучасного озброєння за останнім пакетом значною мірою завершить переозброєння української армії.

Величезні обсяги допомоги будуть запорукою успішного наступу Збройних сил України, і вже скоро розпочнеться звільнення захоплених територій України й відновлення територіальної цілісності нашої країни. Дебати в Конгресі США щодо затвердження пакету допомоги Україні спонукали і європейські країни значно збільшити обсяги допомоги Україні.

Нарешті хребет агресору буде зламаний, і українська армія перейде в контрнаступ.

Схожі новини