У Раді Європи схвалили рішення на шляху до зняття санкцій з Росії в ПАРЄ

  • 17.05.2019, 13:15
  • 892

Міністри закордонних справ понад 30 держав з 47 країн-членів Ради Європи виступили за рівну участь усіх країн-членів у статутних органах Організації, що може призвести до зняття санкцій з Російської Федерації, делегація якої позбавлена права голосу в ПАРЄ, а її представники - виключені з усіх керівних органів Асамблеї.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на сайт Ради Європи.

На засіданні Комітету міністрів РЄ у Гельсінкі, понад 30 міністрів підтвердили важливість Організації як «унікальної платформи для діалогу та співпраці».

Зокрема, на зустрічі у Гельсінкі в рамках річної сесії міністри заявили, що «усі члени повинні мати право брати участь на рівній основі у Комітеті міністрів та у Парламентській асамблеї — двох статутних органах Ради Європи».

При цьому вони наголосили, що «одне з фундаментальних зобов'язань країн-членів полягає у здійсненні виплати їхніх обов'язкових внесків до регулярного бюджету».

Як відомо, на квітневій сесії в 2014 році ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів Асамблеї через анексію Криму. З червня 2017 року Російська Федерація не сплачує внески до Ради Європи.

Водночас, глави МЗС понад 30 країн заявили, що вітатимуть той факт, якщо делегації з усіх країн-членів будуть мати можливість брати участь у наступній червневій сесії ПАРЄ, враховуючи важливість виборів генерального секретаря та суддів Європейського суду з прав людини.

«Хоча діалог між Комітетом міністрів і Парламентською асамблеєю посилився, міністри підкреслили потребу скоординованих дій з метою зміцнення здатності Організації більш ефективно реагувати на ситуації, у яких країна-член порушує статутні зобов'язання або не поважає стандарти, фундаментальні принципи та цінності, які підтримуються Радою Європи», — наголосили в Раді Європи.

Популярне за добу

Популярне за тиждень