Країни G7 закликали Росію звільнити захоплених українських моряків

  • 30.11.2018, 17:25
  • 980

Глави МЗС країн G7 закликали Росію звільнити полонених українських моряків.

Про це повідомляє «112 України» із посиланням на заяву, опубліковану на сайті уряду Канади.

У заяві вказується, що глави МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії і США, а також верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки «виражають сильне занепокоєння діями Росії проти України в Керченській протоці і навколишніх водах, що призвело до збільшення напруженості».

«Немає виправдання застосуванню військової сили з боку Росії проти українських суден і моряків», — йдеться в заяві.

«Ми закликаємо до стриманості, належної поваги до міжнародного права і запобігання будь-якої подальшої ескалації. Ми закликаємо Росію звільнити затримані екіпажі і судна та утриматися від перешкоджання законному проходженню через Керченську протоку», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. Російський прикордонний корабель «Дон» пішов на таран українського буксира «Яни Капу», внаслідок чого останній зазнав ушкодження. Однак українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в рамках міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закрито в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але невдовзі виявилося, що рух українських кораблів блокується навмисно.

Близько 19:00 корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід із протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі. Окрім суден, у полоні російських силовиків опинилися 24 українські моряки. Трьох із них, поранених, доставили до лікарні Керчі.

27−28 листопада підконтрольний Росії «суд» у Криму заарештував усіх українських моряків, рахуючи з пораненими, на термін 60 діб. Їх звинувачують у незаконному перетині російського кордону. Зараз їх вивезли до Москви.

Схожі новини