ЗМІ: Петрова і Боширова арештовували у Нідерландах, ймовірно, «замітали» сліди у справі Скрипаля

  • 21.09.2018, 10:39
  • 1 045

За даними ЗМІ, підозрюваних в отруєнні екс-шпигуна Сергія Скрипаля Олександра Петрова і Руслана Боширова вже арештовували у Нідерландах

Про це йдеться у розслідуванні дослідницької групи Bellingcat і видання The Insider, повідомляє «Еспресо».

Джерела у правоохоронних органах Нідерландів повідомили журналістам, що Петров і Боширов раніше були заарештовані на території країни, а більше про це можна дізнатися зі ЗМІ.

Зокрема, у пресі є лише один епізод подібного роду: цьогоріч, нібито навесні, прокуратура Нідерландів затримала двох росіян на шляху до лабораторії в швейцарському місті Шпіц. Саме ця лабораторія зараз допомагає у розслідуванні отруєння Скрипалів.

У чоловіків тоді виявили технічні засоби для злому комп'ютерної мережі. За даними слідства, ці ж люди брали участь у зломі антидопінгового агентства WADA.

«Арешт передбачає, що вони були депортовані з країни, і малоймовірно, що після цього вони могли б скористатися шенгенською візою. Останньою поїздкою Петрова в зону Шенген була саме Швейцарія: наприкінці січня — на початку лютого цього року. Тобто якщо Петров і Боширов дійсно були арештовані, як стверджує джерело, то це сталося саме під час цієї поїздки. Судячи з усього, вони були затримані на території Голландії та передані швейцарському правосуддю, оскільки справа стосувалася швейцарської лабораторії», — пояснили у розслідуванні.

Нагадаємо, 5 березня у Солсбері російському екс-розвіднику Сергію Скрипалю та його дочці стало погано в торговельному центрі, після чого його госпіталізували з отруєнням невідомою речовиною. Після отруєння Скрипаля та його дочки голова уряду Великої Британії оголосила про висилання з країни 23 російських дипломатів.

У МЗС Великої Британії заявили, що Росія мала мотив для замаху на Скрипаля.

У Британії назвали імена росіян, підозрюваних в отруєнні Скрипаля. Тереза Мей заявила, що вони є офіцерами російської військової розвідки.

12 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що вони знайшли підозрюваних в отруєнні Скрипаля і що в них «немає нічого особливого чи кримінального».

А вже 13 вересня на RT заявили, що взяли інтерв'ю у Петрова і Боширова. Зокрема, ті розповіли, що їздили в Солсбері з туристичними цілями. За словами Петрова і Боширова, вони раніше нібито ніколи не чули про Скрипаля, а взагалі працюють у фітнес-індустрії.

У Британії на це заявили, що не вірять Кремлю, а Петров і Боширов є офіцерами російської військової розвідки.

Згодом дослідницька група Bellingcat і видання The Insider випустили частину розслідування про Петрова і Боширова. З'ясувалося, що у досьє Федеральної міграційної служби немає даних про попередні паспорти Петрова, який отримав документ в 2009 році. Зазвичай ці відомості про власників паспортів там є.

Схожі новини