У Барселоні пройшли масові протести після арешту каталонських політиків

П’ять каталонських політиків узяли під варту без права внесення застави

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на La Vanguardia.

Політиків звинуватили в заколоті заради оголошення незалежності Каталонії від Іспанії. Суддя Верховного суду Іспанії задовольнив клопотання прокуратури, обґрунтувавши його тим, що підозрювані можуть втекти і повторити злочин.

Заарештовані кандидат на посаду голови уряду Каталонії Жорді Туруль, екс-міністри Хосеп Руль, Рауль Ромева, Долорс Басса і колишній спікер парламенту Каталонії Карме Форкадель.

У Барселоні почалися акції протесту. Організатори протестів заявили, що акції на підтримку затриманих політиків відбудуться в усіх каталонських муніципалітетах.

На вулиці Барселони вийшли тисячі людей, які тримають фотографії затриманих політиків і вимагають їх звільнення. Акції протесту почалися також в Жироні, Льєйде і Таррагоні.

Муніципальні організації підкреслюють, що вони хочуть показати, що відмовляються визнавати судові рішення, якими «переслідуються політичні представники каталонців», тому що такі рішення «спотворюють волю народу Каталонії».

Нагадаємо, 2 жовтня в Каталонії провели референдум, який не визнала центральна влада Іспанії. Більшість учасників проголосували за державну незалежність автономії. 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за незалежність від Іспанії, а Мадрид у відповідь призупинив автономію Каталонії. Проти лідера сепаратистів Каталонії Карлеса Пучдемона оголосили низку звинувачень, а той в свою чергу втік до Бельгії, наголошуючи, що він і досі є «легітимним» каталонським лідером. 21 грудня відбулися дострокові вибори в регіональний парламент Каталонії. Партії, що підтримують незалежність автономії, зберегли абсолютну більшість.

Популярне за добу

Популярне за тиждень