«Містер Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною, яку розробляла Росія» — прем'єрка Великої Британії

  • 12.03.2018, 20:37
  • 1 197

Тереза Мей публічно звинуватила Москву в отруєнні колишнього полковника спецслужб РФ

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Росія «дуже вірогідно» винна у спробі вбивства колишнього російського шпигуна Сєрґєя Скріпаля та його доньки Юлії.

Про це вона заявила в понеділок ввечері, виступаючи перед депутатами Палати громад.

«Зараз зрозуміло, що містер Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового типу, яку розробляла Росія. Вона є частиною нервово-паралітичних речовин, відомих як «Новачок», — заявила Мей.

«Ґрунтуючись на позитивній ідентифікації цієї хімічної речовини експертами світового рівня в оборонній науково-технічній лабораторії в Портон-Дауні, на нашому знанні, що Росія раніше виготовляла цю речовину, і досі в стані робити це, даних, що Росія здійснює спонсоровані державою вбивства… уряд дійшов висновку, що з великою імовірністю Росія відповідальна за дії проти Сєрґєя та Юлії Скріпалів», — заявила британська прем'єрка.

Тереза Мей попросила Росію пояснити, як військова хімічна зброя потрапила у британське графство Вілтшир. В уряду Британії дві версії: або це пряма дія російської держави, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити в руки інших людей, втративши контроль.

Мей зазначила, що в середу британський уряд детально розгляне відповідь російській державі.

«Якщо не буде достойної відповіді, ми зробимо висновки про те, що ці дії були незаконним застосуванням сили російської держави протии Об'єднаного Королівства і я повернусь сюди (в Палату громад. — „ВЗ“), щоб доповісти про весь спект заходів, які ми застосуємо у відповідь», — додала вона.

Як відомо, отруєні росіяни були знайдені непритомними в центрі міста Солсбері в неділю, 4 березня. Слідство ведеться за статтею «замах на вбивство», хоча раніше обговорювалася можливість кваліфікувати інцидент як терористичний напад, враховуючи потенційну небезпеку застосованої нервово-паралітичної речовини.

Британські ЗМІ повідомили, що розвідка МІ-5 вважає отруєння спробою вбивства, пов’язаною з Росією.

Європейська правда

Схожі новини