МЗС Росії попередило працівників «фабрики тролів» про небезпеки виїзду за кордон

  • 21.02.2018, 18:41
  • 952

На думку відомства, кремлівських пропагандистів можуть видати американській владі

Заступник міністра закордонних справ Росії Сєрґєй Рябов застеріг співробітників так званої «фабрики тролів» від намірів виїхати за межі РФ. Це, у першу чергу, стосується тих, хто потрапив в опублікований недавно перелік осіб, які пробували втрутитися в американські вибори. Усього у списку 13-ро осіб: серед інших – Євґєній Прігожин та працівники Агентства інтернет-досліджень, яке й називають «фабрикою тролів». Однак у список потрапили не тільки керівники структури, але й її рядові співробітники. Джерело «Эха Москвы», близьке до «фабрики тролів», твердить, що звичайні боти могли засвітитися тим, що заходили в особисті акаунти, користуючись корпоративним інтернетом. Працівники ж, яких ще немає у списку, остерігаються, однак, що ніколи не зможуть отримати американської візи. Утім, колишній співробітник «фабрики» Марат Міндіяров, який дав кілька інтерв’ю закордонним ЗМІ, розповів «Эху Москвы», що його більше лякає перспектива переслідувань з боку російської влади.

Нагадаємо, «фабрику тролів» пов’язують з іменем петербурзького бізнесмена Євґєнія Прігожина, відомого також як «кухар Путіна». РБК писало з цього приводу, що Прігожин створив «Фабрику медіа» - цілу низку підконтрольних ЗМІ, яку читає щомісяця понад 30 мільйонів людей.

Керівники медій, що їх пов’язують з Євґєнієм Прігожиним, не бояться санкцій інших країн, розповів «Эху Москвы» генеральний директор агентства ФАН Євґєній Зубарєв.

Кремль неодноразово заперечував причетність Росії до виборів у США та інших країнах.

Російська військова промисловість могла недоотримати понад 3 мільярди доларів через новий американський закон про санкції. У Вашингтоні кажуть, що вдалося зірвати низку оборудок, які кілька держав планували укласти з російською стороною. За словами офіційного представника американського Державного департаменту Гізер Ноєрт, у першому чергу, цьому посприяли дипломатичні місії США за кордоном.

Ще минулорічної осені США заборонили американським та іноземним компаніям укладати поважні угоди з 33-ма організаціями російського оборонно-промислового комплексу. До списку потрапили ФСБ, ГРУ, концерни «Калашников», «Туполєв», «Сухой».

Росія боротиметься з проявами нечесної конкуренції у військово-технічній співпраці зі США, - обіцяє прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков.

Військово-технічна співпраця є чуттєвою сферою, - визнає він.

Поза тим, як заявив «Эху Москвы» військовий експерт Александр Ґольц, адекватних санкцій у відповідь Росія запровадити не може. Відлучення від російської банківської системи виглядає несуттєвим «покаранням» для світових фінансових інституцій, - вважає Ґольц.

За матеріалами «Эха Москвы»

Схожі новини