Барак Обама дав останню прес-конференцію

  • 19.01.2017, 09:50
  • 2 426

Барак Обама провів останню прес-конференцію на посаді президента США.

На ній він подякував журналістам та своїм виборцям, а також розповів про санкції щодо Росії, анексію Криму, відносини Палестини та Ізраїлю та багато іншого.

Про Україну, Росію та санкції

Обама сказав, що він є прибічником конструктивного діалогу з Росією, але анексія Криму, війна на Донбасі та антиамериканська риторика в РФ зробили відносини близькими до «Холодної війни».

«Я прибічник конструктиву з Росією. Я був готовий завжди це зробити, в різних цілях: покращення економіки Росії, застосування талантів, які є у росіян. Але звичайно, ескалація антиамериканської риторики в Росії і те, що кожен крок Росії сприймається як антиамериканський, це підштовхує нас до погіршення стосунків», — сказав він.

Він також наголосив, що не можна скасовувати санкції в обмін на ядерне роззброєння, тому що санкції були введені не через ядерну зброю.

«Це, певною мірою, сталося після анексії Криму та початку війни на Сході України. Але ці погіршення не стосуються ядерної зброї та іншого. Звичайно, я розумію історичну спільність між двома країнами, але Україна є суверенною. Якщо ми захищаємо права жінок та свободу преси, ми і в інших питаннях повинні захищати слабкі сторони. Тому ми намагаємося захищати. Проте, ми дотримуємося міжнародних правил», — заявив Обама.

Про Трампа

Обама наголосив, що Дональд Трамп переміг на виборах завдяки опозиційній до нього риториці.

«У мене з Трампом нормальні стосунки, сердечні, вони сповнені змісту. Я висловлював свої поради йому. Він виграв вибори висловлюючи опозицію до багатьох моїх дій. Звичайно, він може на посаді зіткнутися з певними складнощами у виконанні того, про що він говорив. Наприклад, скасування закону «Obamacare», потрібно ж чимось замінити його. А чим?», — сказав Обама.

За словами Обами, реформи та робота президента не залежить від нього одного, на це працює ціла команда.

«Він буде залежати від багатьох працівників апарату Білого дому. Вони всі повинні надавати найкращу інформацію, щоб він ухвалював оптимальні рішення. Тому це не робота однієї людини. Це командна робота», — сказав Обама.

Про мігрантів

Обама запевнив, що США дотримуються політики недискримінації, тому будь-які ознаки дискримінації його обурюють.

«Коли я бачу систематичну дискримінацію, я можу до цього зарахувати відкриті, очевидні системні перешкоди у здійсненнях певної політики, сюди належать спроби на рівні держустанов замовчувати проблеми, мене це обурює. Дітей іммігрантів, які виросли в Америці, — ми не можемо їх вивозити з країни. І ми не можемо цих людей карати. Молодь вже вчиться в університетах та служить в армії», — сказав він.

Про Ізраїль та Палестину

Обама розповів, що він намагався надати платформу для перемовин, але політика Ізраїлю та Палестини змінюється.

«Статус-кво підтримувати важко. Навіть для самого Ізраїлю. Я на посаді робив все можливе, щоб сприяти переговорам між Палестиною та Ізраїлем. Ми не можемо силою їх примусити примиритися, але можемо бути платформою. У Ізраїлі та Палестині відбуваються зміни. Є певний підхід, і ми не бачимо для нього альтернатив», — сказав він.

На його думку, ізраїльські поселення у Палестині посилили кризу.

«Ізраїльські поселення зробили б неможливим мирне врегулювання конфлікту між Ізраїлем та Палестиною, тому ми послали чіткій сигнал, не заблокувавши резолюцію», — сказав Обама.

Про класи в суспільстві

На думку Обами, Америка — країна, яка має проблеми в суспільстві, обумовлені часами «рабовласництва». Також це стосується проблем, які загрожують демократії.

«Багато хто голосував за Трампа, бо почуваються покинутими і вважають, що їхні діти не матимуть таких можливостей, як інші. У нас є купа людей, які збагачуються, а є решта, хто б’ється за недоїдки. Ми єдина країна в розвиненому світі, яка має такі складнощі з правом голосу і з доступом до голосування. Так не має бути. Коріння сягають у проблему рабовласництва, коли право голосу було обмеженим. Нам треба зробити процес легшим. Бар’єри для людей, які хочуть, але не можуть голосувати, реальні», — вважає Обама.

За словами президента, суспільство функціонує краще, коли в ньому багато різноманітності, але політики не завжди отримують від цього очікуваний результат.

«Коли всі ми маємо шанс і ми рівні— це добре для країни. Наша збірна на Олімпіаді показала вражаючий результат. Але всі ці спортсмени надзвичайно різні. Якщо подивитися на Сімону Байнс і Майкла Фелпса — вони зовсім різні, і в цьому вся суть, я використовую цю метафору, щоб показати, що разом все це працює чудово. Демократія не завжди працює так, як ти очікуєш», — сказав Обама.

Про життя після президентства

«Хочу присвятити час написанню книги. Також планую побути з дружиною та присвятити час своїм донькам.»

Джерело: Громадське

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень